Brīvības iela 24.04.2019.

Infrastruktūra

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

 

 

Aicinām iedzīvotājus uzdot sev interesējošus jautājumus Ogres pilsētas pašvaldībai. Savas kompetences ietvaros pašvaldības speciālisti sagatavos atbildes un publicēs portālā www.ogresnovads.lv

 

Gadījumā, ja iedzīvotājs nevēlas, lai jautājums tiktu publiskots, norādot savu e-pastu, atbilde tiks nosūtīta elektroniski.

 

Uzdot jautājumu

Jautājums (26.10.2020)

Labdien! Daudziem krustojuma Karjera / Urdziņu 20 ielas  iedzivotajiem(māmiņam ar ratiem un skolēņiem) lai nokļūtu uz sadiedrisko transportu jaizziet caur visiem dziļiem biedrem un dubliem apkart.Greiders iziejot caur ielaj tikaj noniem segumu, bed bedres katru reiz paliek garak un dzilak. Varbut tagad Ogres teritotija tiks noniemts vecais asfalts var atvest un risinat to 10gadigu problemu Urdziņa 20iela. Ar cieņu Ogres iedzīvotāji.

Atbild ceļu uzraudzības speciālists (28.10.2020)

Šī vieta tiks apsekota un nepieciešamības gadījumā tiek piebērta smilts. Vecais asfalts ir būvgruži, kuru izmantošana ielas seguma uzlabošanai ir aizliegta.

Jautājums (12.05.2020)

Atradu raidījuma 4.studija sižetu, kas tapis 2014. par Ogres iekšpagalmu privātajām stāvvietām. Tā kā esmu kļuvusi par Ogres iedzīvotāju arī man šis jautājums ir aktuāls. Runa iet par Zilokalnu prospektu ēkām 20 un 22. Sižetā tā laika domes priekšēdētājs Artūrs Mangulis saka, likumisi ar laiku šo sakārtot, bet ir pagājuši 6 gadi un nekas nav mainījies.

Neglīti tiek parādīts, ka 22. māja izmanto stāvvlauku ļaunprātīgi, bet nav piedāvāts arī nekāds risinājums, lai maksātu piemēram zemes nodokli uz pusēm.

Un vispār nav saprotams, kādēļ,kad atļāva privatizēt, 20. ēkai atļāva privatizēt visu stāvlaukumu??

Jautājums, vai šo stāvvietu izmantošanas problēmu var risināt pašvaldības līmenī/ zemes plānojumā vai nē?

Atbild SIA "Ogres Namsaimnieks" (18.05.2020.)

Kad notika, tā saucamais, privatizācijas process, tika rīkotas sabiedriskās apspriešana un tajā laikā sūdzības par šādu zemes iedalīšanu nebija. SIA “Ogres Namsaimnieks” informē - kā redzams kadastrs.lv, tad ēkas Zilokalnu pr. 22 pagalms pieder ēkas Zilokalnu 20 dzīvokļu īpašnieku kopībai, tāpēc noteikumus par šīs teritorijas izmantošanu, piemēram, automašīnu novietošanai diktē zemes īpašnieks – dzīvokļu īpašnieku kopība mājai Zilokalnu pr. 20. Tai pat laikā ēka Zilokalnu pr. 22 maksā savam pārvaldniekam par pusteritorijas uzkopšanu (sarkanā raustītā līnija zemāk attēlā). Proti, uzkopšanas izmaksas tiek dalītas uz pusi, bet Zilokalnu pr. 22 nemaksā nekustamā īpašuma nodokli par šo zemes teritoriju.

Iebraukt zemesgabalā  ar kad. Nr. 74010020121 var tikai ar Zilokalnu pr. 20 atļaujām, tāpēc mājas Zilokalnu pr. 22 iedzīvotājiem automašīnu novietošanas atļaujas jālūdz Zilokalnu pr. 20 z.g. īpašniekiem, kas arī tiek darīts. Ja kāds negrib šo ceļu iet, var automašīnu novietot netālu esošajā maksas stāvvietā pāri ielai.

Lai veiktu zemes pārdali vai jebkādas citas darbības, nepieciešama abu māju dzīvokļu īpašnieku 100% piekrišana. Tādā gadījumā varētu pasūtīt zemes ierīcības projektu, kur tiktu daļa zemesgabala nodalīta pārdošanai blakus esošās ēkas Zilokalnu pr. 22 dzīvokļu īpašnieku kopībai, pašvaldībai vai vēl kādam citam. Tādā gadījumā iebrauktuve saglabātos tā pati, bet ceļš līdz jaunajam zemesgabalam būtu jānostiprina kā servitūts (sarkanā raustītā līnija pie ēkas ZIlokalnu pr. 20). Ja māju dzīvokļu īpašnieki vienojas, varētu slēgt arī nomas līgumu.

Ja ir vēlēšanās veikt esošā stāvlaukuma pārbūvi, projekts būs jāskaņo ar zemes īpašnieku. Apmaiņā pret stāvlaukuma izmantošanu ēkas Zilokalnu pr. 22 īpašnieki varētu samaksāt pusi no nekustamā īpašuma nodokļa, tad ar šo priekšlikumu ir jāvēršas savā dzīvokļu īpašnieku kopībā un, gūstot atbalstu, pie zemesgabala Zilokalnu pr. 20 īpašniekiem.

Līdz ar to pašlaik atbilstoši likumam pašvaldībai nav tiesību veikt zonējuma maiņu vai kā citādi iejaukties teritorijas pārdalē, bet tas ir abu daudzdzīvokļu māju savstarpējās sadarbības jautājums.  

Jautājums (11.05.2020) Gribu vaicāt, vai Ogres pašvaldība atbild par lauku ceļu starp Ciemupi un Ķegumu (pa vidu Ķilupei un Ogres upei) sakārtošanu (Google koordinātes 56°47'08.5"N 24°43'09.6"E)? Šajā vietā nelielā (ap
70-100 metru garumā) posmā ceļš ir "kārtots" ar būvgružiem. Būvgružu izmantošana pati par sevi nebūtu vēl nekas un neuztrauktu, ja tie būtu tikai akmeņi, cements u.tml. Taču šajā posmā ir stipri sabojāta ainava, jo būvgružu piemaisījumā ir arī lupatas, lauksaimniecības plēves, stikli, zābaku zeķes, trubiņas. Zinu, ka cilvēki, kas dzīvo mājās aiz šiem būvgružiem, lai nokļūtu uz Ogri, kādu brīdi pat neriskēja braukt pāri stiklu dēļ un brauca uz Ogri caur Ķegumu. Un kājāmstaigātājiem, kā man šajā reizē, šī visnotaļ ainaviskā vieta ir krietni sabojāta. Esmu arī sabildējusi, taču šeit nav iespējams pievienot attēlus.
Ļoti ceru, ka šī vieta tiks sakārtota.

Atbild Ogres novada pašvaldības policija (13.05.2020.)

Lauku ceļš starp Ciemupi un Ķegumu ir privātīpašums, līdz ar to īpašnieka uzdevums ir šo ceļu sakārtot un atbilstoši uzturēt. Informācija ir nodota Ogres novada pašvaldības policijai, kas šo vietu apsekos, kā arī sauks īpašnieku pie atbildības. 

Jautājums (13.10.2019.)

Lūdzu izskatīt iespēju ierīkot bērnu laukumiņu pagalmā starp mājām Skolas 1a, 1b, Bīvības 5 un Grīvas prospektu. Šajā pusē ir ļoti vajadzīgs laukumiņš maziem bērniem, kaut šūpolītes, smilškaste un soliņš. Lielāki bērni spēlējās laukumiņā aiz tirgus. Manā bērnībā šeit bija gan šūpolies, slidkalniņš, soliņi. Tagad te nav nekā. Pat soliņa nav kur apsēsties - ne jaunām māmiņām, ne veciem cilvēkiem. Vai vispār tiek domāts attīstīt infrastruktūru šajā dzelzceļa pusē? Saremontēt ceļus pie tirgus, ieviest kādu aptieku?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (06.06.2019.)

 

Ir uzsākta būvprojekta izstrāde Skolas ielas, Ogrē, pārbūvei. Nākamajā gadā plānots sakārtot Skolas ielu un tai pieguļošo teritoriju – stāvlaukumu un kāpnes, kas ved uz dzelzceļa staciju. (Vairāk informācijas par plānoto Skolas ielas pārbūvi 16. jūlija rakstā: http://ogresnovads.lv/lat/satiksme/?page=0&doc=36776 ).
Apbūvi zemes vienībā veic zemes īpašnieks vai pilnvarotā persona, tas attiecas uz rotaļu laukumu ierīkošanu un tirgus laukuma apkārtnes sakārtošanu.
Aptieku atvēršana nav pašvaldības pārziņā.

 

Jautājums (06.06.2019.)

Kad būs šķiroto atkritumu laukumā konteiners, kur mest pļauto zāli un atgriezumus no dzīvžogiem? Šajā pavasarī konteineru noņēma. Vai tad būs jāved un jāpiemēslo meži?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (06.06.2019.)

 

Ar atkritumu apsaimniekošanu Ogres pilsētā nodarbojas SIA "Ķilupe".
Kontaktinformācija: http://kilupe.lv/kontakti.html

 

Jautājums (13.02.2019.)

 

Dzīvoju Lašupēs, bērns apmeklē bērnudārzu "Cīrulītis", pati strādāju Rīgā.
Ik dienas vismaz 4 reizes sanāk braukt pa Strēlnieku ielu, kura tagad ir apvadceļš, kāmēr notiek J.Čakstes prospekta pārbūve.
Lieki piebilst, ka ceļš ir katostrafāls-ar sāpošu sirdi dauzu sauvu īpašumu (mašīnu) pret šīm bedrēm!
Kad un kā tiks uzlaboti braukšanas apstākļi?
Otrs jautājums-kad tiks uzsākta dzelzceļa pārbrauktuves pārbūve? Neuzskatu, ka ceļā pavadītais laiks - vesela pusstunda vienā pilsētā ir adekvāta, jo īpaši zinot ka tā pusstunda ir tikai tāpēc, ka manā (un arī citu iedzīvotāju) ceļā ir 2 pārbrauktuves.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības galvenais speciālists ceļu pārvaldības un uzraudzības jomā (13.03.2019.)

 

Strēlnieku ielas brauktuve ir nolietojusies. 2019.gadā tiks veikti ielas brauktuves ikdienas uzturēšanas darbi. Sakarā ar esošiem lauka apstākļiem patlaban, tiks veikts brauktuves bedru remonts ar auksto asfaltbetonu. Tas nenodrošina esošo bedru ilglaicīgu salabošanu. Kad laika apstākļi būs piemēroti, gaisa temperatūrā būs +10 grādu C, tiks veikts brauktuves bedrīšu remonts ar karsto asfaltbetonu.
2019.gadā nav paredzēti būvdarbi Strēlnieku prospekta pārbūvei.
2019.gadā tiks turpināti būvdarbi J.Čakstes prospektā. Šo būvobjektu plānots nodod 2019.gada 31.jūlijam . Pēc šo darbu pabeigšanas braukšanas komforts uz Lašupēm uzlabosies.
Dzelzceļa pārbrauktuves pārbūve nav pašvaldības kompetence. VAS "Latvijas dzelzceļš " 2017. un 2018.gados ir veicis dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanas darbus dzelzceļa līnijai.

 

Jautājums (27.10.2018.)

 

Jautājums par Mičurina un Jura Aluāna ielu attīstību. Iepriekš minēto ielu krustojumā sākas grunts ceļš. Pa Mičurina ielu bieži notiek smago transporta līdzekļu kustība (ja precīzāk autobusu) uz garāžām Daugapils ielā 2. Vasaras laika šādu transporta līdzekļu pārvietošanās pa grunts ceļu izraisa lielu daudzumu putekļu izveidošanos, tie ietekmē gar ceļu esošās mājas. Kā arī šādu transport līdzekļu kustība vasaras un ziemas periodā bojā gan ceļa stāvokli un pašu Mučurina un Jura Aluāna ielu krustojumu.
Vai tiek plānota Mičurina ielas asfaltēšana sākot ar Jura Aluāna ielas krustojumu, to ieskaitot? Ja ir, kad? Vai, ko būtu iespējams darīt šādas problēmas risināšanai?

 

Atbild Ogres novada pašvaldības galvenais speciālists ceļu pārvaldības un uzraudzības jomā P. Bužers

Šogad tika veikta ielas apstrāde ar pretputekļu materiālu šājā posmā (Mičurina ielā un Urgas ielā). Ceļu uzturēšanas darbi tiek un tiks veikti atbilstoši ceļu uzturēšanas klasei (http://ogresnovads.lv/lat/satiksme/klase/ ).

Jautājums (09.10.2018.)

 

9. oktobrī tika nocirstas vecās egles pretī Mālkalnes prospektam 35. Vai tukšajā vietā var izbūvēt autostāvvietas Zilo kalnu apmeklētājiem un iedzīvotājiem, kas dzīvo tuvumā?
 

 

Atbild Ogres novada pašvaldības vides speciāliste I.Štāle

Egles nocirstas, jo tās bija nokaltušas un bīstamas. Stādījumi tiks atjaunoti.

Šī ir dabas parka "Ogres Zilie kalni" teritorija, kur nav paredzēta stāvvietas izbūve.

Jautājums (03.10.2018.)

Kad varētu pielabot segumu Meldru ielā? Greiders ielai brauc ar līkumu. Lietus laikā šī iela ar kājām nav izbrienama.

Atbild Ogres novada pašvaldības galvenais speciālists ceļu pārvaldības un uzraudzības jomā P.Bužers

 

Šajā rudenī tiks veikta grants materiāla pievešana un izlīdzināšana Meldru ielā.

 

Jautājums (03.10.2018.)

Kādos laikos darbojas strūklaka pilsētas centrā?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (4.10.2018.)

 

Strūklaku komplekss “Digitālais ūdens aizkars” un bradājamā strūklaka darbojas katru dienu no plkst. 8 līdz pusnaktij.
Oktobra vidū plānots strūklakas ieziemot.

 

Jautājums (14.05.2018.)

 

Kad iecerēts turpināt/pabeigt autoceļa Ogre-Tīnūži rekonstrukciju?

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Šogad tiks turpināti būvdarbi uz autoceļa Ulbroka – Ogre (P5) 4,5 km garumā posmā no krustojuma ar autoceļu Tīnūži – Koknese (P80) līdz Mālkalnes prospektam Ogrē. Pagājušajā gadā šajā posmā tika veikta pilna segas rekonstrukcija - notika divu jaunu asfalta kārtu ieklāšana, ūdens novades sistēmas un transporta pieturvietu atjaunošana un apgaismota veloceļa izbūve līdzās autoceļam no Ogres līdz pagriezienam uz Dubkalnu ūdenskrātuvi. Šogad darbi jāpabeidz, jāveic nogāžu apzaļumošana, jāpabeidz veloceļa izbūve, nobrauktuvju asfaltēšana, autobusu pieturvietu platformu un paplašinājumu asfaltēšana, horizontālā mērķējuma ar plastikātu ieklāšana (šobrīd uz ceļa ir pagaidu marķējums ar krāsu) un satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšana.
 
AS “Ceļu pārvalde” 2.CBRI projektu vadītājs Renārs Šēners informē, ka šobrīd notiek darba organizācijas plānošana un saskaņošana. Iespējamais darbu atsākšanas laiks šajā posmā varētu būt no 15. līdz 21. maijam. Darbus plānots pabeigt divu nedēļu laikā.
 
Visa tehnoloģiskā pārtraukuma laikā objektā ir ātruma ierobežojums 70 km/h. Darbus veic AS “Ceļu pārvalde”. To kopējās izmaksas ir 4,55 miljoni eiro (ar PVN).
 

 

Jautājums (08.04.2018.)

 

Kad Pureņu ielu plāno pieslēgt pie pilsētas kanalizācijas un citām komunikācijām?

 

Atbild PA "Ogres namsaimnieks" Projektu vadības un attīstības nodaļas Inženieris Jurijs Reneslācis

 

2010.gadā Pureņu ielā izbūvēts kanalizācijas kolektors 400 m garumā no Pureņu ielā 82 līdz Stūrīšu gatvei.
Tālāka kanalizācijas tīkla paplašināšana un ūdensvada izbūve Pureņu ielā tuvākā nākotnē nav paredzēti - konkrēta plāna ar noteiktiem termiņiem un finansējuma avotiem pašlaik nav.

Jautājums (08.04.2018.)

Kad un kur Ogrē plānots (vai nav plānots) izbūvēt apsargājamu laivu piestātni?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (09.04.2018.)

Pašvaldības prioritāte šobrīd ir aizsargmola izbūve pie Ogres upes ietekas Daugavā, Rīgas HES akvatorijā, lai mazinātu plūdu riskus. Laivu piestātnes izbūve pašvaldība nav plānojusi.

 

Jautājums (03.04.2018.)
Prieks,ka šogad tiks sākta J.Čakstes prospekta pārbūve. Izlasīju rakstu,bet nesapratu,vai tiks izbūvēts arī gājēju un riteņbraucēju celiņš? Vai ari pa atjaunoto J.Čakstes prospektu nāksies iet pa brauktuves malu?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (03.04.2018.)

Pārbūves projekts paredz, ka J. Čakstes prospektā būs arī gājēju un velosipēdu celiņš.

Jautājums (03.04.2018.)

 

Jau labu laiku atpakaļ interesējos par gājēju pārejas izveidošanu Pārogrē,Karjera/Austrumu ielu un Daugavpils - Rīga šoseju krustojumā. Šobrīd uzstādītā ātrummērīšanas ierīce un uzstādītā zīme ar atļauto braukšanas ātrumu 50km/h neatrisina šosejas drošu šķērsošanu, kas īpaši attiecināms uz bērniem un vecākiem cilvēkiem.
Kad plānots šo problēmu risināt?

 

Atbild Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļa (04.04.2018.)

 

Šobrīd uzsākti gājēju pārejas un luksofora izbūve darbi.

 

Jautājums (10.03.2018.)

 

Vēlējos zināt, kāpēc Zilokalnu prospektā tiek sazāģēts jaunuzklātais asfalta segums un tā vietā atstāta pamatīga bedre. Vai tiešām nevar iztikt bez jaunā seguma bojāšanas? Pagājis ir nepilns gads, bet nu jau ir tā kā ir.

 

Atbild pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers (13.03.2018.)

Zilokalnu prospektā bija ūdensvada avārija. Pie labvēlīgiem laikapstākļiem tiks ieklāts asfalts.

Jautājums (7.02.2018.)

Vēlētos zināt kur un kā, lai es novietoju automašīnu pie PII "Strautiņš", lai izlaistu vai paņetu bērnu no dārziņa, jo uz Lapu ielas ir zīme "stāvēt aizliegts" un par stāvēšanu kreisajā malā pretīm dārziņam saņēmu sodu 40 eiro apmērā. Vēršu uzmanību uz to, ka pašvaldības policistiem katram ir sava izpratne par ceļusatiksmes noteikumiem, uzrunājot policistu un norādot, ka auto stāv uz gājēju celiņa,un traucē pārvietoties gājējiem (Lapu ielā), policists atbildēja,ka drīkstot tur stāvēt un, lai stāvot- sodīt nevar. Pāris nedēļas vēlāk tomēr nedrīkst stāvēt pat ielas malā. Vai tomēr drīkst stāvēt,bet uz gājēju celiņa tikai? Kādēļ uz Lapu ielas nevarētu īslaicīgi novietot auto, lai paņemtu vai izlaistu bērnu, to var regulēt ar attiecīgo papildzīmi. Iespējams kādreiz ir brīva vieta speciālajās stāvvietās,bet ne rīta un vakara stundās un stāvvietās ilgstošai stāvēšanai tiek novietotas apkārtējo iedzīvotāju mašīnas, šobrīd vēl strādnieku auto kuri remontē jauno ēku. Man ir otrs mazs bērns, kurš nestaigā, un nākt no tālas speciālas stavvietas ir problemātiski, īpaši tagad slidenajā laikā. Bērns apmeklē arī PII "Saulīte" baseinu, bet pie šī PII vispār nekur nedrīkst stāvēt, ne uz ielas ne pagalmos,stāvvietu tuvumā nav, kā lai atvedu bērnu uz baseinu nesaņemjot kārtējo 40 eiro sodu. Mēs dzīvojam Pārogrē un kājām izstaigāt nevaram. Vai visi vecāki, kuri ved uz "Saulīti"savus bērnus arī saņem sodu 40 eiro apmērā, gan no rīta gan vakarā? Jūsu ieteikumi kur lai novietoju auto?
Atbild Ogres novada pašvaldības policija (12.02.2018.)
Pie jaunās PII "Strautiņš" ēkas jau šogad plānots uzsākt stāvlaukuma izbūvi, kas atrisinās stāvvietu problēmu pie šīs izglītības iestādes. Ogres novada pašvaldības policija neveic ceļa zīmju izvietošanu, bet kontrolē to ievērošanu. Cik var noprast no vēstulē rakstītā, minētā auto vadītāja neizprot zīmes "stāvēt aizliegts" darbību. Minētā zīme nosaka, ka autovadītājam ir tiesības minētās zīmes darbības zonā īslaicīgi apstāties, lai izlaistu vai ielaistu automašīnā pasažieri, bet nav atļauts pašam atstāt automašīnu (kaut arī īslaicīgi). Šajā situācijā būtu labi, ja kāda trešā persona varētu kopā ar bērnu izkāpt no auto, lai aizvestu bērnu uz bērnudārzu. Ja tādas iespējas nav, tad ir jāmeklē tuvākā atļautā stāvēšanas vieta vai jārunā ar bērnudārza vadību par ceļa zīmes maiņu vai papildzīmes izvietošanu. Piebildīsim, ka par minēto vietu ir saņemtas vairākas sūdzības gan no bērnudārza vadības, gan pašiem vecākiem, tāpēc tā tiek kontrolēta pastiprināti.
Par stāvēšanu Lapu ielā nevar būt dažādi policistu skaidrojumi - apstāšanās zīmes darbības zonā apstāties un novietot auto nedrīkst, nedrīkst arī stāvēt uz gājēju celiņa.
Policijas darbinieki tikai pilda savu darbu, arī viņi reizēm var kļūdīties, tāpēc pašiem auto vadītājiem jābūt uzmanīgākiem un iecietīgākiem (nereti policijas darbiniekiem nākas uzklausīt nepamatotus pārmetumus). Cienīsim viens otru, jo jebkuram jautājumam ir risinājums, ir tikai jārisina.

Jautājums (19.01.2018.)

 

Vai ir iespējams mainīt gadīšanas laiku luksoforā?
Pārogrē pie autobusa pieturas Fabriciusa iela ir gājēju pāreja ar 2 laika regulējamiem luksoforiem četru braukšanas joslu šķērsošanai.
Nospiežot pirmā luksofora pogu, lai pārietu pāri pirmajām divām braukšanas joslām un nokļūtu uz salas pie nākamā luksofora, ir jāgaida vismaz 1,5 minūtes līdz iedegas zaļā gaisma.
Savukārt, nospiežot pogu, lai pārietu pāri nākamajām divām braukšanas joslām, zaļā gaisma jāgaida vēl vismaz pusminūti. Tādējādi, lai šķēŗsotu 4 braukšamas joslas, vajadzīgas vismaz 2 minūtes.
Uzskatu, ka gaidīšanas laiks ir nesamērīgi ilgs un būtu nepieciešams luksoforiem uzstādīt vai nu īsāku gaidīšanas laiku, jeb uzstādīt laiku, lai varētu šķērsot visas 4 braukšanas joslas vienā reizē. Kā labs piemērs ir Kalnu ielas un Bērzu alejas luksofors, kur zaļā gaisma ielas šķērsošanai iedegas ļoti ātri.
Šobrīd Fabriciusa ielas luksofors nav domāts kājāmgājēju ērtībām, bet gan mašīnām.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (23.01.2018.)

 

Jūsu jautājums tika izskatīts šodien, 23. Janvārī, Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē. Luksofora gaidīšanas laiku nav iespējams mainīt, jo tas strādā zaļā viļņa režīmā. Luksofori darbojas vienotā sistēmā, tāpēc, regulējot vienu, izmainīsies visa kopējā sistēma.

 

Jautājums (12.01.2018.)

 

Daudziem Lašupju iedzīvotājiem ( arī māmiņām ar bērniem un skolēniem), lai nokļūtu uz sabiedrisko transportu Brīvības ielā, ir jāiet pāri dambim. Vai tiešām nav iespējams nokaisīt arī Piparmētru ielas nelielo posmu, kas ved uz dambi? Visu Piparmētru iela ir pilnīga slidotava.

 

Atbild Pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas būvinženieris Jānis Daukšts

Piparmētru ielai, Ogrē, atbilstoši transporta intensitātei, ir noteikta D uzturēšanas klase, kura nosaka nodrošināt viszemāko komfortu. MK noteikumi Nr.224 “Noteikumi par valsts un pašvaldības autoceļu uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” nereglamentē laiku, kurā būtu D klases ielas jāapstrādā ar pretslīdes materiāliem. Izņēmuma kārtā Piparmētru ielas posms tiks nokaisīts grants maisījumu.

 

Jautājums (29.10.2017.)

Mums Ogresgala Rankas ielā ir ļoti bojāts asfalta segums,bedres vairs nav iespējams ne jēdzīgi aizpildīt ne arī apbraukt! Kad varētu sagaidīt remonta darbus,citas ielas atjaunoja pagājušā gadā,bet Rankas iela palika vienās bedrēs?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (31.10.2017.)

Rankas ielas sakārtošana ir iekļauta nākamā gada budžeta projektā, kas jāapstiprina Ogres novada pašvaldības domes sēdē.

Jautājums (15.09.2017.)

Vai tiek plānots veikt ceļa remontu Mazās Ķentes ielā un tās rajonā? Uz ceļa ir vairākas dziļas bedres ielas platumā, kā arī bedraini ir tuvākie ceļi.

Atbild  Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas būvinženieris Jānis Daukšts (19.09.2017.)

 

Jūsu jautājums tika izskatīts šodien notikušajā Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē. Šogad nav plānots veikt ceļa remontu šajā posmā. Ikdienas ceļa uzturēšanas darbi tiek veikti.

 

Jautājums (21.08.2017.)

 

Kā veicas ar auto tuneļa zem dzelzceļa būvniecību? Kā virzās projektēšana un kad sāksies rakšanas darbi? kad gaidāma tuneļa atklāšana?

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (21.08.2017.)

 

Pēc mēneša būs pieejams skiču projekts jeb projekts minimālā sastāvā, pēc kura varēs saprast aptuvenās tuneļu būvniecības izmaksas. Projektēšanas darbi pilnībā jāpabeidz līdz 2018. gada vidum. Pa šo laiku pašvaldība meklēs iespēju finansējuma piesaistīšanai.

 

Jautājums (13.03.2017.)

 

Vai un kad ir plānota Mežmalas ielas seguma maiņa. Esmu dzirdējis, ka ir plānots ieklāt bruģa vai analogu cieto segumu, kā Mežmalas ta Rūpnieku un citās privātmaju rajonā esošajās ielās. Vai tā ir taisnība un kur var iegūt sīkāku informāciju par šiem būvdarbiem un to laiku!

 

Atbild Ogres novada pašvaldības projektu vadītājs Pēteris Preiss (14.03.2017.)
 
Ogres novada pašvaldība ir izvirzījusi mērķi uzlabot ielu stāvokli Kartonfabrikas rajonā un ar Amatnieku ielas pārbūvi sākt ielu sakārtošanu šajā pilsētas teritorijā. Plānots katru gadu rekonstruēt vienu ielu. Līdztekus Amatnieku ielas pārbūves darbiem šogad tiks izstrādāts Rūpnieku ielas būvprojekts.
 
Šobrīd uzsākti Amatnieku ielas pārbūves darbi – tiek izzāģēti atsevišķi koki, ievērojot publiskās apspriešanas laikā saņemtos iedzīvotāju iebildumus un priekšlikumus.
 
Vairāk informācijas par Amatnieku ielas pārbūvi: http://ogresnovads.lv/lat/satiksme/?page=0&doc=29465
 
Pašvaldība plāno grants seguma virskārtas atjaunošanu arī Mežmalas ielā.
 
Informāciju par būvdarbiem, kā arī aktualitātēm varat sekot līdzi pašvaldības mājaslapā ogresnovads.lv.

Jautājums (1.03.2017.)

Vai un kad ir plānoti ielas sakārtošanas darbi Pagasta ielā Pārogrē? Šobrīd ir gandrīz neizbraucami dubļi, bedres un vietām pat māls.

Atbild Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers (1.03.2017.)

 

Iestājoties atbilstošiem laika apstākļiem, tiks veikti uzturēšanas darbi (greiderēšana, grants piebēršana). Šobrīd pie mainīgajiem laika apstākļiem (atkusnis un lietus) greiderēšanas darbus veikt nedrīkst.

 

Jautājums (1.02.2017.)

 

Vēlējos uzzināt, kad tiek plānota ietves salabošana vai rekonstrukcija pie PII "Strautiņš" Parka ielā, vai vismaz novērsta ietves tālāka bojāšāna. Daži vai vairāki vecāki nezin satiksmes noteikumus (vai ir ļoti noguruši, lai paietu pāris metrus) un novieto savas mašinas tieši uz trotuāra-  betona flīzes ir izstumdīatas un pacēlušās,veidojas peļķes un dubļi,garām mašīnai grūti paiet. Bērni var aizķerties aiz tām flīzēm un pakrist, ar ratiņiem vispār nav iespējams pabraukt. Vai varētu šobrīd vismaz pašvaldības policiju nosūtīt, lai attiecīgi soda par satksmes noteikumu pārkāpšanu un labotu esošo situāciju?

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (2.02.2017.)

 

Šogad pašvaldība realizē projektu “Ēkas Parka ielā 1, Ogrē, siltināšana un rekonstrukcija, pielāgojot pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām". 
Pēc pārbūves, ja visi darbi ritēs, kā iecerēts, jau 2018.gada janvārī ēkā Parka ielā 1 tiks izvietotas četras pirmsskolas bērnu grupas, kas darbosies otrpus ielas esošā bērnudārza “Strautiņš” sastāvā .
 
Pārbūvēta tiks ēka, pielāgojot to bērnudārza vajadzībām, kā arī atbilstīgi bērnudārza vajadzībām labiekārtota teritorija – ar nepieciešamo aprīkojumu un nojumēm četrām bērnu grupām. Parka ielā plānotas vietas 80 bērniem (4 grupas).
Ir paredzēts arī pārkārtot esošo satiksmes infrastruktūru pieguļošajā teritorijā un ierīkot autostāvvietas. Tiks veikta arī Parka ielas pārbūve, ielas posms starp abām PII "Strautiņš" teritorijām (posmā no Lapu ielas līdz Ceriņu ielai) paredzēts tikai gājējiem. Tiek izstrādāts ielas pārbūves projekts, pārbūves darbus plānots veikt 2018.gadā.

 

Jautājums (17.01.2017.)

Sakiet lūdzu, kā ir ar autoceļa Ogre-Tīnūži rekonstrukciju? Kā būs ar gājēju ietvēm? Kur var iegūt kādu informāciju?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (18.01.2017.)

Tas ir valsts reģionālais autoceļš P5 Ulbroka - Ogre. VAS "Latvijas valsts ceļi" mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka par šī ceļa posma no Tīnūžiem līdz Ogrei būvdarbiem ir izsludināts iepirkums.

Jautājums (26.11.2016.)

 

Jautājums E.Helmaņa kungam.
Esmu mamma ar četriem maziem bērniem. Esot centrā bieži saskaros ar problēmu, ka nav kur nokārtot dabiskās vajadzības, bērnam nomaiīt autiņbiksītes....
Īpaši tas ir aktuāli Mālkalnes pr. pusē.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis (29.11.2016.)

 

Šobrīd norisinās skvēra pie bijušās kafejnīcas "Pie Zelta liepas" Brīvības ielā 18/20 pārbūves darbi, kas noslēgsies jau 2017.gada pavasarī. Projektā iekļauta arī publisko tualešu izveidošana.
 
Pēc šī projekta īstenošanas tiks meklēti risinājumi šī jautājuma sakārtošanā arī Mālkalnes prospektā.
 
Pagaidām Mālkalnes prospektā teritorijā starp 20 un 34 ēku novietota bioloģiskā tualete. Šāda tualete novietota arī Skolas ielā 16 pie katlumājas

 

Jautājums (08.10.2016.)

Vēlos noskaidrot, kad sāksies Amatnieku ielas asfaltēšanas darbi, kurus tika solīts uzsākt jau vasarā?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (12.10.2016.)

 

Amatnieku ielas pārbūvi Ogres novada pašvaldība plānoja uzsākt šajā vasarā, diemžēl iepirkuma rezultāti tika pārsūdzēti Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). IUB jau vairākkārt ir izskatījis iesniegtās sūdzības. Sūdzību izskatīšana ilgst jau vairākus mēnešus, tikai 20. novembrī IUB sola sniegt galīgo slēdzienu.
Esošā situācija liecina, ka šogad pārbūves darbus Amatnieku ielā nevarēs uzsākt.

 

Jautājums (05.10.2016.)

Sakiet, lūdzu, kas jādara, lai uzlabotos apgaismojums Parka ielā posmā starp Ceriņu un Lapu ielām? Šis posms tiek veikts katru dienu ceļā no vilciena, un pēc tumsas iestāšanās tas nav ne patīkami, ne droši, jo brīžiem ir tā, ka nevar redzēt, kur noliksi kāju. Apgaismes stabi tur pat ir, tikai laikam priekšā koku vainagi. Bet šai posmā patiešām pārvietojos uz tausti.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (12.10.2016.)

 

Nākamgad plānots pārbūvēt Parka ielas posmu star Lapu ielu un ceriņu ielu, pārveidojot to par gājēju posmu. To plānots veikt, realizējot ēkas Parka ielā 1, kur šobrīd atrodas Ogres Sociālais centrs, pārbūvi, lai tur ierīkotu pirmsskolas izglītības iestādi. Sociālais centrs tiks pārcelts uz ēku Upes prospektā 16.
SIA "Edan elektro" un pašvaldības aģentūrai "Ogres namsaimnieks" ir uzdots apsekot situāciju šajā ielas posmā un ja nepieciešams, apzāģēt zarus, kas aizsedz gaismekļus.

 

Jautājums (22.09.2016.)

Lūdzu Jūsu skaidrojumu, kāds ir paredzēts "zaļā viļņa" ātrums braucot pa Rīga-Daugavpils šoseju cauri Ogrei abos virzienos? Jau sen esmu novērojis, ka izbraukt cauri Ogrei bez apstāšanās un ievērojot ceļa satiksmes noteikumus nav iespējams. Tieši tikpat neiespējami to ir izdarīt arī izgriežoties uz šosejas no Jaunogres vai centra dzelzceļa pārbrauktuvēm. Pašlaik ikdienā redzamā situācija ir tāda, ka visi auto, braucot no Rīgas, neglābjami stāv pie RIMI krustojuma, pēc tam pie vecā kultūras nama, bet pēc tam, tikai ja konstanti brauc ar vismaz 70 km/h (arī 50 km/h zonās), var paspēt tik ārā no Ogres bez apstāšanās. Līdzīgi ir arī Rīgas virzienā. Esmu mēģinājis dažādus ātrumu un izbraukšanas vietu variantus, no kuru rezultātiem secinu, ka pašreizējie luksoforu regulējumi nav ērti ne ogrēniešiem, ne "tranzītniekiem".

Atbild SIA "Edan Elektro" (27.09.2016.)

 

GPS antenas bojājums, kas bija radies un traucēja luksoforu regulējumu, šobrīd ir novērsts un "zaļais vilnis" atjaunots.

Jautājumos, kas saistās ar apgaismojuma vai luksoforu traucējumiem var sazināties ar SIA "Edan Elektro" visu diennakti pa tālruni 26401217 vai darba laikā pa tālruni 65020027.

 

Jautājums (20.09.2016.)

Vai tuvākajā laikā ir plānots tālāk risināt Kangaru ceļa posma asfaltēšanu? Piemēram atrast veidu kā to izdarīt bez vidi degradējoša blakusefekta? Vai arī tā vietā ir paredzēts noasfaltēt posmu Jugla - Ogre?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (22.09.2016.)

 

Ogres novada pašvaldība ir ieinteresēta šo ceļu sakārtošanā. Tomēr šie ir valsts ceļi, un par tiem atbild Satiksmes ministrija, savukārt tos uztur VAS "Latvijas Valsts ceļi".

 

Jautājums (31.08.2016.)

Labdien, katru dienu rītos un vakaros eju pa Vidus prospekta ietvi posmā no Baptistu baznīcas līdz Maksimai.Agrāk vismaz kādreiz tur parādījās sētnieks ( kaut arI neregulāri, ziemā sniegu gandrīz netīrīja), tad tagad vismaz nedēļu uz ietves ir stikla lauskas, par sabirušām skujām nemaz nerunājot.Vai šajā posmā ir kāds sētnieks? Uz ielas vienmēr redzu sētnieku, kas uzkopj tieši tuvumā Maksimai.Tā nevarētu būt, ka kādam ir jāstrādā lai saņemtu algu, bet kāds var nestrādāt un saņemt algu.Vai arī šajā psomā vairs nav sētnieka?

Atbild Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” Teritorijas uzkopšanas nodaļas vadītāja Maira Rudzīte (31.08.2016.)

 

Sakarā ar to, ka Vidus prospekta ietvei tika veikta rekonstrukcija, ar š. g. 1.jūliju regulāra sanitārā kopšana pārbūves posmā tika pārtraukta. Daru zināmu, ka pilnā apjomā ietvei kopšana tiks nodrošināta ar š.g. 1.septembri. Jaunais segums ļoti atvieglos sētnieka darba pienākumu izpildi ziemas periodā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

 

Jautājums (29.06.2016.)

 

Labdien! Jautajums par salaboto ietvi darza iela sakuma. Ietvi salaboja, bet pectam sagraizija lai uzstaditu berjeru ( stapr ietvi un celju), barjeru uzstadija bet ne tur kur sagrieza, brt gan otra puse pie krumiem. Pagaja jau labs laicins, bet tas bedrites ta ari stav. Vai par viniem aizmirsa? Vai tur vrl liks berjeru? Vai air ne tur izgrieza? Galvenais ka it ka ietve ir, bet parvietoties pagruti pa bedritem, ipasi ja bernu ratu ritenis trapa pasa bedrite.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres Namsaimnieks" Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers (05.07.2016.)

Šī vieta šodien tika saremontēta un defekts novērsts.

Jautājums (15.06.2016.)

 

Iepriekšējā vasarā (2015.gads) tika veikti kanalizācijas izbūves darbi Pārogrē, sākot no Lazdu gatves pa Pavasara gatvi kalnā augšup, un tad tālāk pa Caunes ielu . Pirms darbu veikšanas Pavasara gatve , neliels posms tieši kalna slīpajā daļā bija klāts ar asfaltbetona segumu, pēc darbu veikšanas tas tagad tikai ar grunts segumu . Pašlaik tas ir krietni iesēdies , līdz pat 25-30 cm , šogad greiderēšana šajā posmā arī netika veikta .

Kad ir iespējams sagaidīt ceļa uzlabošanas darbus lai desmitiem iedzīvotāju kas katru dienu izmanto šo ceļu ,nevajadzētu lauzt sava autotransporta piekari . Jādomā ka garantija iepriekšējā vasarā veiktajiem zemes darbiem taču ir ? Turklāt greiderēšana Pavasara gatves posmam no Lazdu gatves uz augšu parka virzienā arī netiek veikta katru gadu, ir pamatīgi lietus izskalojumi.

Ceru uz ātru situācijas analīzi un atbilstošu atbildi , ne tikai atrunu .

Atbild Irina Ņekrasova, Ogres novada PA „Ogres namsaimnieks” Attīstības un projektu vadības nodaļas Projektu vadītāja (21.06.2016.)

Informēju, ka 2016.gada 16.jūnijā veicām augstākminētās ielas apsekošanu. Tika konstatēti vairāki izskalojumi, kas traucē iedzīvotāju nokļūšanu savos īpašumos.

Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres namsaimnieks” nekavējoties informēja darbu veicēju par seguma kvalitātes neatbilstību un norādīja, ka būvniekam ir jāveic ceļa seguma uzlabošanas darbi nepieciešamajā apjomā.

 

Jautājums (23.05.2016.)

Labdien,

Man ir ierosinājums/jautājums attiecībā uz satiksmes organizāciju pie PII "Cīrulītis".

Katru rītu (regulāri) ir situācijas, kad vecākiem, vedot bērnus uz bd, nav iespējams uz šo brīdi nolikt a/m pašvaldības autostāvvietā uz Meža prospekta pretī "Cīrulītim", jo vietas ir aizņēmuši apkārtējo māju iedzīvotāji. Rezultātā a/m te pārvietojas visos virzienos un stāv nereti pat 3 rindās, apdraudot jebkādu drošu pārvietošanos. Īpaši asi šī problēma izpaudās ziemas laikā, kad iedzīvotājiem bija ļoti ērti - pašiem a/m stāvvietas nebija jārok/jātīra - to darīja pašvaldība.

Vai būtu iespējams šajā stāvvietā uzlikt zīmi, kas ierobežo a/m stāvēšanas ilgumu - kā tas ir pie citiem bērnudārziem? Tā tomēr ir pašvaldības autostāvvieta, kura manuprāt primāri domāta baseina un bērnudārza apmeklētājiem, nevis dažu iedzīvotāju personiskajam komfortam vai nebraucamu a/m turēšanai.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (02.06.2016.)

Paldies par šīs problēmas aktualizēšanu! Jūsu ierosinājums tika ņemts vērā. Sīkāka informācija šeit.

Jautājums (01.06.2016.)

 

Kad un cik pamatīgi ir plānots atjaunot ceļa posmu Ogre - Ogresgals. Paldies jau iepriekš!

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (01.06.2016.)

 

Paldies par jūsu jautājumu! Ceļa posms Ogre-Ogresgals ir daļa no valsts autoceļa Rīga – Viskaļi, tātad ir valsts īpašumā un pārziņā (Satiksmes ministrija, VAS “Latvijas valsts ceļi”).

Ogres novada pašvaldības pārziņā ir šī ceļa daļa Ogres pilsētas teritorijā (Tīnūžu un Brīvības ielas posms līdz pilsētas robežai. Šī gada augustā tiks uzsākta Brīvības ielas pārbūve posmā no Rūpnieku ielas līdz pilsētas robežai (autobusu pietura “MRS”).

 

Jautājums (16.05.2016.)

 

Kad sāksies remontu darbi Brīvības ielā, posmā no Rūpnieku ielas līdz Ogres robežai? Cik sapratu ,tad šopavasar, bet.... pagaidām nekas vēl nenotiek. Vai gaidīsim rudeni, vai nākošo gadu?
Paldies.

 

Atbild Ogres novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska (23.05.2016.)

Ogres novada pašvaldības Attīstības departamenta Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska informē, ka šobrīd norisinās iepirkumu dokumentu sagatavošana un iepirkuma procedūra. Būvdarbi varētu sākties augustā.

Jautājums (18.01.2016.)

Labdien. Lūdzu attīrīt no sniega Brīvības ielas ceļa malu posmā no iebraucamā ceļa uz Brīvības 123 līdz autobusa pieturai MRS, lai gājējiem nebūtu jāpārvietojas pa ielas brauktuvi. Paldies.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (19.01.2016.)

Šodien 19.01.2016. Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē Jūsu jautājums tika izskatīts un uzdots izpildīšanai P/A "Ogres namsaimnieks".

Jautājums (25.08.2015.)

No Ogres uz Lašupēm pirms diviem gadiem tika plānots un solīts izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu. Līdz "Saulstariem" tas tika izbūvēts. Pagājušovasar darbi netika turpināti,jo neesot pabeigts projekts. Šogad ari būvniecība nenotiek. Vai šis projekts kādreiz tiks īstenots? Cilvēkiem,kuri dzīvo Lašupēs un katru dienu mēro ceļu uz pilsētu un atpakaļ,celiņš ir ļoti vajadzīgs!

Atbild Ogres novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska (65071168) (22.09.2015.)

Veloceliņš ir iekļauts Čakstes prospekta rekonstrukcijas darbos. Ir izstrādāts būvprojekts, bet pašreiz nav pieejams finansējums projekta realizācijai. Pašlaik tiek plānots piesaistīt finansējumu.
 

Jautājums (13.08.2015.)

Šodien uz Rūpnieku ielas bija jau otrā avārija 2 mēnešu laikā. Zīmes uz ielām ir saliktas bet jautājums ir kad būs kaut viens ceļu policijas reids lai disciplinētu neapzinīgos šoferus sākt ievērot ātruma ierobežojumu. Tomēr ir vasara un uz ielām ir ļoti daudz bērnu. Paldies jau iepriekš.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (19.08.2015.)

Šis jautājums tika aktualizēts un arī pēc jūsu vēstules saņemšanas Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē tika ziņots pašvaldības policijai. Par šo situāciju ir informēta Ceļu
policija, kura vērsīs lielāku uzmanību Rūpnieku ielas rajonā.

Jautājums (11.08.2015.)

Mellenu iela ir pamesta un neizbuveta territorija, ko netaisa jau ilgus gadus. Vai to saremontes?

Atbild p/a "Ogres namsaimnieks" ceļu un pilsētas vides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers  (3.09.2015.)

Melleņu ielas kvartāls atrodas uz privātās zemes. Šo ielu ir jāizbūvē šī kvartāla īpašniekam un tikai pēc
tam ielu nodod apsaimniekot Ogres pašvaldībai. Šobrīd pašvaldībai nav nekādu tiesību iejaukties privātpersonas biznesa lietās.

Jautājums (07.07.2015.)

Vai ir iepējams Lazdu gatvē uzlikt ātruma ierobežojauma zīmi piemēram 30, vai dzīvojamās zomas zīmi,ātruma valni. Reāli tā ir dzivojamā zona nav gājēju celiņu, iela šaura un vēl ziemā  praktiski nav kur palikt cilvēkam, jo ir divvirzienu kustība. Vadītāji tur traucas ar ātrumau 60-80 km h. Nepadomā, ka no māju pagalmiem bērni vai  suņi var izskriet. Nevajag jau pat skriet normāli ne izbraukt, ne iziet var no pagalma jo kāds "nesas" garām. Bērni ar riteņiem nevar normāli pabraukt. Šobrīd kravas mašīnas, kuras taisa sporta laukumu arī brauc kā ātruma sacīkstēs, izmainīties ar auto praktiski uz ielas nav iespējams, jābrauc grāvī bezmaz.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (30.07.2015.)

Šis jautājums tika izskatīts vairākās Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdēs.
Izpētot situāciju, speciālisti ir secinājuši, ka šāda zīmju izvietošana ir lietderīga.
Zīmes ir pasūtītas un tuvāko divu nedēļu laikā tās plānots uzstādīt.

Jautājums (01.06.2015.)

Labdien. Ogrē, Vanagu iela vairākkārtīgi ir pārrakta (vilktas dažādas komunikācijas). Šobrīd ielas segums ir zemāks par pārējo grunti, bedrains, lietus laikā kļūst mīksts, jo rokot grants segums ir sabojāts. Pēdējo 25 gadu ielas segums nav atjaunots nevienu raizi. Jautājums: vai ir plānots atjaunot grunts segumu šai ielai, jo visas komunikācijas ir izbūvētas? Kad?
 

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (09.06.2015.)

Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas iknedēļas sēdē 9. jūnijā p/a “Ogres namsaimnieks” Ceļu un pilsētas vides nodaļas vadītājs, ceļu būves inženieris Pēteris Bužers informēja, ka 8. jūnijā Vanagu iela ir apsekota un konstatēts, ka uzņēmējs, SIA “Instita”, ceļa segumu ir atjaunojis, melnzemi nobēris.

Jautājums (02.06.2015.)

Kad ir paredzeta Valodzes ielas pieslegšana pie pīlsetas komunikacijam?(Kanalizacija,Ūdens) Paldies.

Atbild Ogres novada p/a "Ogres namsaimnieks" sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe (650 49114) (02.06.2015.)

2016. gadā iespējams kanalizācijas tīkli tiks vilkti pa blakus esošo Strēlnieku prospektu. Atkarībā no pieejamā finansējuma, varētu tikt pieslēgta arī Vālodzes iela. Precīzu atbildi pašreiz nevar sniegt, jo tas būs atkarīgs no pašvaldības lēmuma par finansējumu. Ja finansējums netiks piešķirts, tīklu izbūve minētajā rajonā tuvākajā laikā nav plānota.

Jautājums (27.4.2015.)

Vēlos pajautāt vai ir paredzēts tuvākajā laikā liet asfaltbetonu ceļa posmā Madliena-Aderkaši,šis ceļš tiek intensīvi izmantots un ir ērts skolēnu nokļūšanai uz skolu no blakus pagastiem un iedzīvotāju nokļūšanai uz pagasta centru,bet ir neliels šķērslis TĀ kvalitāte.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (5.5.2015.)

Jūsu jautājums tika izskatīts Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē 05.05.2015. Kā norādīja “Latvijas autoceļu uzturētājs” pārstāvis Edmunds Bērziņš, noteikumi paredz, ka grants (planēšana) un asfaltbetona ceļu (remonts ar emulsiju un šķembām) segums ir jāsalabo līdz 1. jūlijam.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvis Edmunds Rullis norādīja, ka šo posmu nav plānots asfaltēt.

Jautājums (15.4.2015.)

Vēlos uzzināt, vai būs plānots autobusa maršruts no Hanzas elektronikas līdz Ogrei pēc 11 vakarā, jo kad beidzas darbs, vajag iet ar kājām lielu gabalu un nevienmēr ir labs gadalaiks. Vai varētu organizēt autobusu uz šo laiku?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (5.5.2015.)

Jūsu jautājums tika izskatīts Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sēdē 05.05.2015. Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants norādīja, ka Jums ir jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu, kas adresēts P.Dimantam. Ja iespējams, iesniegumā, lūdzu, norādiet, cik apmēram cilvēkiem, kurās dienās un cikos ir nepieciešams tikt no SIA “Hanzas elektronika” uz Ogres centru. Paldies!

Rakstveida iesniegumu Ogres novada pašvaldībai var iesniegt:

Jautājums (18.3.2015.)

Kad Ogrē Kalēju ielu ir plānots pieslēgt pie centralizētās kanalizācijas un ūdens vada?

Atbild Ogres novada p/a "Ogres namsaimnieks" sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe (650 49114). (20.3.2015.)

Šobrīd nav paredzēts notiekošajā 4. kārtā, perspektīvā ir paredzēts.

Jautājums (18.2.2015.)

Labdien. Vēlējos pajautāt kāpēc piemēram Aizkraukles pilsētas pašvaldība spēja piesaistīt Eiropas reģionālo attīstības fonda līdzekļus pilsētas ielu, daudzīvokļu namu pagalmu, infrastruktūras rekonstrukcijai un labiekārtošanai, bet Ogres pašvaldība to nespēj vai arī es to nepamanu??? Jo salīdzinot abu pilsētu ielas un namu pagalmus Ogre ir katastrofālā stāvoklī!!! Itsevišķi centra rajons. Paldies. Gaidu atbildi.

Atbild Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja p.i. Pēteris Preiss (65022169).
(23.2.2015.)

Grūti komentēt Aizkraukles novada pašvaldības infrastruktūras stāvokli un daudzdzīvokļu māju pagalmu juridisko statusu, kā arī pašus piesaistītos ES struktūrfonda investīciju projektus. Iespējams tas ir saistīts ar to, ka Ogre ir reģiona centrs Rīgas plānošanas reģionā, bet Aizkraukle ir reģiona centrs Zemgales plānošanas reģionā. Tas nozīme, ka iepriekšējā ES struktūrfondu plānošanas periodā Aizkraukles novada pašvaldība varēja piedalīties Eiropas Reģionālās attīstības fonda ierobežotas projektu iesniegumu atlases konkursa 3.6.1.1.aktivitātē "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai", kur saskaņā ar to noteikumiem Aizkrauklei, kā reģionālajam centram pienācās 9 133 732 EUR, kamēr Ogres novada pašvaldībai (līdzīgi, kā Tukumam, Siguldai un Limbažiem), kā reģiona centram, kas atrodas Rīgas plānošanas reģionā 0.00 EUR. Iemesls ir valsts reģionālā politika, kas paredzēja atbalstu visiem reģionālajiem attīstības centriem Latvijā, izņemot reģiona attīstības centrus, kas atrodas Rīgas plānošanas reģionā.

 

Bez tam Ogres novada pašvaldība iepriekšējā plānošanas periodā ir īstenojusi vairākus ar ielu infrastruktūru saistītus ERAF projektus:

 • ERAF projekts “Satiksmes drošības nodrošināšana Ogres pilsētā, rekonstruējot ietvju un velosipēdistu celiņa posmu” (2007);
 • ERAF projekts “Satiksmes drošības un kustības organizācijas uzlabošana Ogres pilsētas divos bīstamākajos krustojumos” (2007);
   
 • ERAF projekts “Satiksmes drošības uzlabojumi Ogresgalā, rekonstruējot ietvju un veloceliņu posmu” (2009 -2010);
   
 • ERAF projekts “Satiksmes drošības infrastruktūras uzlabošana Meņģeles pagastā” (2010);
   
 • ERAF projekts “Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot Mednieku ielu” (2010 -2011);
   
 • ERAF projekts “Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot gājēju ietvi un veloceliņu Rīgas ielā” (2011);
   
 • ERAF projekts “Tīnūžu un Brīvības ielu Ogrē rekonstrukcija ” (2011-2014);
   
 • ERAF projekts “Transporta infrastruktūras sakārtošana pilsētas centra un apkārtējo teritoriju sasniedzamības uzlabošanai Ogres novadā” (2012-2014).

  Kas attiecas uz daudzdzīvokļu māju pagalmiem, tad šis jautājums ir p/a "Ogres namsaimnieks", bet cik zināms Ogres pilsētā lielākā daļa daudzdzīvokļu māju pagalmi atrodas privātīpašumā vai šo pašu daudzdzīvokļu māju īpašumā, tas nozīmē, ka pašvaldība saskaņā ar normatīvajiem aktiem nevar ieguldīt līdzekļus sev nepiederošā īpašumā. Iespējams, ka Aizkrauklē šo daudzdzīvokļu māju pagalmu teritorija pieder pašvaldībai."

Jautājums (6.2.2015.)

Labdien. Dzīvoju Ogrē, Zilokalnu pr.24, tieši pie Jaunogres vidusskolas. Kā jau pienākas katru rītu ar automašīnu dodos uz darbu, bet diemžēl, tas ir apgrūtināti. Iemesls ir sekojošs: ir gandrīz neiespējami normāli izbraukt no sava pagalma, jo "superīgie vecāki" ved savas atvases uz skolu, neievērojot pilnīgi nekādas ceļazīmes, kas liedz man un manai ģimenei, kā arī kaimiņiem, tikt ārā no sava pagalma.
 

Vēlos uzsvērt Jūsu uzmanību, ka tieši mūsu mājas pagalmā no abam pusēm ir izvietotas ceļazīmes:
1. "Braukt aizliegts". Aizliegts braukt jebkādiem transportlīdzekļiem. Zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem, kas brauc veikt darbus šajā zonā, kā arī neattiecas uz automobiļiem, kuru īpašnieks dzīvo vai strādā šajā zonā, un uz taksometriem, kuri brauc pēc pasažiera vai nogādā šajā zonā pasažieri;
 

2. "Apstāties aizliegts" un papildzīme "Izņemot ar Zilokalnu pr.24 atļaujām".

Šodien ap plkst.07:45, "kārtējais braucējs" gandrīz notrieca manu mazgadīgo meitu, tieši skolas teritorijā, pie atkritumu tvertnēm. Pateicoties tam, ka es gāju pirmā un ar roku iesitu, atpakaļgailtā braucošai a/m, šoferis ieraudzīja aizmugurē ejošu bērnu un mani ar vīru.Laikam ir jānotiek kādai nelaimei un tikai tad tiks pievērsta īpaša uzmanība arī šai skolai.

Lūdzu veikt preventīvus pasākumus pie šīs skolas rīta stundās, ar nolūku izskaidrot vecākiem ceļu satiksmes noteikumus, kurus, šajā gadījumā, viņi neievēro, caurbraucot mūsu pagalmu. Šim pasākumam nevajadzētu būt vienreizējam, bet gan ilgstošam. Tiaki tādā veidā var panākt vēlamos rezultātus. Piebildīsu, ka nekādas gājēju ietves tieši līdz skolai nav un bērnu dodas uz skolu pa ceļu, taču "šoferīšiem" liekas, ka viņiem ir priekšrocība un, nabaga bērni, bradā pa kupenām. Lūdzu steidzīgi pievērst uzmanību mūsu mājas iedzīvotāju un Jaunogres skolnieku (gājēju) problēmai.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (17.2.2015.)

Kā informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, minētā jautājuma risinājums un kontrole ir Valsts policijas (Ceļu policijas) kompetencē. Šajā gadījumā pašvaldības policijai nav tiesību sodīt autovadītājus, kuri neievēro ceļa zīmes, bet var tikai brīdināt. Pašvaldības policija iespēju robežās nodrošinās patruļas dienestu, kas padežurēs minētajā vietā.

Valsts policija ir informēta par šo problēmu, kas tālāk risinās šo situāciju un sodīs pārkāpējus, intensīvāk dežurējot pie Jaunogres vidusskolas.

Jautājums (16.2.2015.)

Labdien. Vēlējos uzzināt kad tiks savestas kārtībā Ogres pilsētas Grīvas prospekta ielas, ietves, piebraucamie ceļi pie mājām. Ielas ir katastrofālā stāvoklī, nav iespējams normāli piebraukt pie mājas(konkrēti Rīgas iela 6).


Nesaprotu par ko man jāmaksā nekustamā īpašuma un zemes nodoklis, ja es nevaru pat piebraukt pie tā klāt nebojājot savu transportlīdzekli! Paldies.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (17.2.2015.)

Kā informē Ogres pašvaldības būvinženieris Jānis Daukšts (65071171), 2015.gada budžetā netika iekļauts Grīvas prospekta remonts. Bedrītes mājai piesaistītajā teritorijā ir jāremontē par mājas uzturēšanas līdzekļiem.


Pašvaldība iekšpagalmos bedrīšu remontu no budžeta līdzekļiem neveic.

Jautājums (30.1.2015.)

Sakiet lūdzu, kad sāsks remontēt Parka ielu? 


Kāpēc Lapu ielā ir vienvirziena kustība, ja tur ir gājēju celiņi un sakārtota iela, bet Parka iela ir sliktā stāvoklī, bez gājēju celiņiem un vēl ziemā un atkusnī praktiski nav kur palikt cilvēkam, jo ir divvirzienu kustība. Ja tas ir sakarā ar b/d 'Strautiņš', tad arī tas pieguļ Parka ielai un varētu būt ierobežojumi attiecīgajās stundās vai kā savādāk.

Atbild Ogres novada pašvaldības būvinženieris Jānis Daukšts (2.2.2015.)

Parka ielas remonts iespējams tiks iekļauts 2016.gada budžeta projektā. Lapu ielā vienvirziena kustība ir izveidota sakarā PII "Strautiņš" bērnu vecāku lūgumu samazināt transporta intensitāti pie bērnudārza.

Jautājums (24.1.2015.)

Gribu noskaidrot, kā kursē skolēnu autobusi Jūsu pašvaldībā. Konkrēti - vai no Mazozoliem skolēnam ir iespēja nokļūt un mācīties Madlienā, un vakarā atgriezties mājās?

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (28.1.2015.)

Kā informē Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs (t.65031950), skolēnu autobuss uz Madlienas vidusskolu nebrauc, līdz ar to skolēniem nav iespējas nokļūt no rīta Madlienā un vakarā atpakaļ.
Mazozolu pagasta pārvaldes skolēnu autobuss pēc apstiprināta maršruta 3 reizes nedēļā ved Mazozolu, Taurupes un Ķeipenes bērnus uz Madlienas mūzikas un mākslas skolu, bet tas ir tikai pēcpusdienās un uz neilgu laika posmu, proti 1 vai 2 akadēmiskās stundas.

Jautājums (22.1.2015.)

Gribēju jautāt, kas ir atbildīgs par ceļu, kas ved no Kalna prospekta augšā uz autostāvvietu pie Ogres 1.vidusskolas? Tādas bedres, ka vadājot bērnu uz/no skolas, sāk palikt bail nolauzt automašīnai riteņus!

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (22.1.2015.)

Par šī ceļa posma uzturēšanu pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA "Ceļdaris". Aktualizējot Jūsu norādīto problēmu, uzņēmumam ir uzdots šīs dienas laikā šo ceļa posmu sakārtot.

Jautājums (21.1.2015.)

Labdien! Dzivoju Lašupēs,Malvu ielā. Paldies ceļu uzturētājiem par sniega izšķūrēšanu ielās! Bet lūgums man šāds- varbūt varētu atbraukt sāls vai smilšu kaisītājs un nokaisīt ielas? Pēc atkušņa dienām slapjā ledus putra ir sasalusi un paiet ir gandrīz neiespējami(pa Malvu ielu un Mazās Ķentes ielas tālāko galu). Droši vien ir apledojušas ari citas Lašupes ielas. Paldies!

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (21.1.2015.)

Sazinoties ar ceļu uzturētājiem, mūs informēja, ka Jūsu minētās ielas šodien tiks nolīdzinātas.

Jautājums (18.1.2015.)

Gribetu uzzinat,vai kautkad ir planots asvaltet celu  Turkalne- Maza jugla.Ogres nov.Suntazu pag.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (21.1.2015.)

VAS „Latvijas Valsts ceļi”pārraudzībā ir a/c V966 Turkalne-Tīnūži un V968 Ogre-Jugla Turkalnes apkārtnē. Kā informē VAS „Latvijas Valsts ceļi” Centra reģiona Ogres nodaļas vadītājs Regnārs Baumanis (t.65022003), valsts autoceļu sakārtošana tiek plānota vadoties pēc Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020. gadam (NAP2020) un Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam (TAP) izvirzītajiem mērķiem.

Atbilstoši šiem mērķiem ir izstrādāta Valsts autoceļu sakārtošanas programma 2014. – 2020. gadam (Programma). Programmā nav iekļauta autoceļa V966 Turkalne-Tīnūži posma km 0,000-9,600 seguma maiņa no grants uz asfaltbetonu.

Saskaņā ar NAP2020 un TAP valsts vietējo autoceļu ar grants segumu pārbūve, izbūvējot tiem asfaltbetona segumu, līdz 2020. gadam nav paredzēta.

Jāņem vērā, ka plānošanas process autoceļu tīklā ir nepārtraukts, jo noteiktās prioritātes pa gadiem mainās, ko nosaka satiksmes parametru izmaiņas, dažādu autoceļu posmu stāvokļa izmaiņu ātrums un pieejamā finansējuma izmaiņas. Šo iemeslu dēļ katru gadu programmā iekļauto projektu prioritāte var tikt mainīta.

Līdz iespējai būtiski uzlabot valsts vietējā autoceļa V966 Turkalne-Tīnūži posma km 0,000-9,600 stāvokli, tiks nodrošināta regulāra autoceļa ikdienas uzturēšanas darbu izpilde.

Jautājums (14.1.2015.)

Lai nokļūtu Ogresgala skolā, bērnudārzā, veikalā un galu galā arī uz pagasta padomi, ir divi piebraucamie ceļi, kas vienlaikus ir arī gājēju ceļi un kaisīti tie netiek vispār, nekad!Kas ir šie mistiskie ceļu apsaimniekotāji uz ko atsaucas Ogresgala pašvaldība, lai noveltu savu neizdarību ceļu kaisīšanas ziņā? Vai tad vismaz ceļu maliņas nevar sētnieki nokaisīt, lai bērni un to vecāki justos droši, ka bērns, ejot uz skolu, nepaslīdēs zem mašīnas, vai tantuks uz veikalu ejot nesamežģīs kādu locekli?

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (14.1.2015.)

Ogresgala ceļus un ielas uztur VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs". Sazinoties ar LAU Ogres ceļu rajona speciālistu Egilu Petersonu, viņš informēju, ka ceļi šodien ir nokaisīti. Ja Jūs novērojat, ka tas netiek darīts, jūs arī tieši varat ziņot Ogres nodaļai pa tālruni 2644 3393.

Jūsu informāciju paralēli arī nosūtīju komunālo jautājumu inženierim Jānim Daukštam (65071171), kura pārziņā ir uzraudzīt Ogresgala teritorijas ceļus un ielas.

Jautājums (13.1.2015.)

Ogrē sētnieki netīra un nekaisa gājēju celiņus. Itin mierīgi var pārvietoties četrrāpus, ja piesalst. Vēlos pajautāt,kuras amatpersonas pienākums ir kontrolēt sētnieku darbu. Pie Mālkalnes Elvja un pie Domo veikala automašīnu stāvvietas netiek tīrītas kopš ziemas sākuma. Kurš konkrēti par to ir atbildīgs? Pēc operācijas nedrīkstu neko celt,līdz ar to veikalā,kas atrodas pie mājām, proti, Pārogres Elvī man ir pilnīgi liegta iespēja iepirkties,jo ar iepirkuma ratiņiem nokļūt pie mašīnas kopš ziemas sākuma,ja ir snidzis,neiespējami. Izveidojušos situāciju,manuprāt,grūti ir uzskatīt par normālu.

Atbild Ogres novada sabiedrisko attiecību nodaļa (14.1.2015.)

Kā informē Maira Rudzīte, p/a "Ogres namsaimnieks" ēku un teritoriju apsaimniekošanas teritorijas vadītāja (t.65022344), minētās teritorijas nekopj Ogres namsaimnieks sētnieki, tās ir privātas.

Kārtību, kādā jāuztur nekustamais īpašums, nosaka Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.23/2010 “Par nekustamo īpašumu uzturēšanu Ogres novadā” (skatīt šeit).

III.    Nekustamo īpašumu un tiem piegulošās teritorijas kopšana
3.1.10.    ziemas periodā:
3.1.10.1.    ietvju, laukumu attīrīšana no sniega un ledus, smilšu 
kaisīšana;
3.1.10.2.    savāktā sniega aizvešana no transporta būvēm un ielām 
(nepieciešamības gadījumā).

Par noteikumu neievērošanu ir uzliekams sods
5.1.1.    fiziskām personām - brīdinājums vai naudas sods līdz 220 euro;
5.1.2.    juridiskām personām – brīdinājums vai naudas sods līdz 720 euro.

Noteikumu izpildi kontrolē Ogres novada būvinspektori un pašvaldības policija, kā arī iedzīvotāji var mutiski vai rakstiski ziņot pašvaldības policijai par pārkāpumu. Pašvaldības policiju var sazvanīt pa tālr. 65047100 vai 65002402.

Jautājums (8.1.2015.)

Labdien, sakiet lūdzu, kad sētnieki notīrīs ietvi Upes prospektā no ledus? Arī ietves pretī laimētavai Fenikss ir noledojušas, un arī centrā. Sniega nav bijis jau otro nedēļu. Kas traucē? Ietves Lapu ielā, Mālkalnes prospektā ir ar tādu pašu segumu un tās ir notīrītas, bet kāpēc to nedara Upes prospektā?

Atbild Ogres novada p/a „Ogres namsaimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe 
(9.1.2015.)

Labdien, jautājums par sniegu pārsūtīts izpildei un ( vai ) atbildes sagatavošanai apkopes iecirkņa vadītājaimaira.rudzite@ogresnamsaimnieks.lv

Jautājums (16.12.2014.)

Jautajums par Rīgas ielas 6 piebraucamu ceļu kvalitāti, vai plānots kaut ko darit lietas labā? visas ieliņas kuras iet no Grivas prospektu lidz Rigas 6 majai ir vienās bedres.

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (17.12.2014.)

Kā informē komunālo jautājumu inženieris Jānis Daukšts (65071171), pašvaldība nav plānojusi tur veikt bedrīšu remontu, jo tas nav pašvaldības īpašums. To lemj paši mājas iedzīvotāji ar mājas kopsapulces lēmumu, vai par savas mājas apsaimniekošanas naudu tiek veikti šie darbi.

Jautājums (1.12.2014.)

Labdien! Sakiet vai kādreiz ir plānots apgaismot arī Egļu, Kadiķu ielas. Ar ko tās ir sliktākas vai labākas par blakus esošajām?
Tagad šo ielu grants segums ir vienos putekļos tur tomēr ir jāpārvietojas iedzīvotājiem un arī ar bērniem, bet tumsā putekļu mākonī nekas nav redzams un ir ļoti bīstami gan gājējiem, gan autobraucējiem. Vai ir skaidrs, kas šie ir par putekļiem un vai tos vispār var elpot, jo parasti grants ceļi arī sausā laikā tomēr nerada šādu miglas veida putekļu mākoni?
Paldies!

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (2.12.2014.)
 

Kā informē komunālo jautājumu inženieris Jānis Daukšts (65071171), 2015. gada budžeta projektā nav paredzēts šo ielu apgaismojuma ierīkošana. "Investīciju plāns 2015.-2017.gadam" projektā paredzēts Birzgales, Kadiķu un Egļu ielu rekonstrukcija 2016.gadā.

Par to, kādēļ ceļš ir tādā stāvoklī pēc greiderēšanas tiek skaidrots, ka autotransporta riteņu ietekmē tiek sadrupinātas dolomīta šķembas, kā rezultātā veidojas dolomīta putekļi. Pašreizējā situācijā visas ielas ar 
grants segumu put.

Jautājums (26.11.2014.)

Vai ir kaut kas tiks izdomāts drifteru sodīšanai, jo Mālkalnes prospektā jaunbūvētajā aplī tas notiek bieži un ļoti traucē iedzīvotājiem?

Atbild Ogres novada pašvaldības policija (26.11.2014.)

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknis informē, ka minētais krustojums tiks iekļauts  struktūrvienības patrulēšanas maršrutā.

Par šīm darbībām un vietu ceļu policija ir informēta, un ik pa laikam šajā vietā notiek kontrole no viņu puses. Vienā gadījumā arī pašvaldības policija fiksēja un aizturēja drifteri, kurš ar video materiālu vēlāk tika nodots ceļu policijas darbiniekiem, kuri piemēroja autovadītājam administratīvo sodu.

Jautājums (11.11.2014.)
 

Būtu labi, ja pašvaldības policija pakontrolētu Krasta ielā gājēju ielas posmā notiekošo attiecībā uz automašīnu kustību. Neskatoties uz izliktajām ceļa zīmēm, ikdienā cilvēki ar auto brauc un apstājas gan pie prokuratūras kāpnēm, gan pareizticīgo baznīcas. Tā kā Krasta iela ir paredzēta gājējiem, ikdienā tur pastaigājos ar saviem mazajiem bērniem un viņi tur varētu netraucēti skraidīt un braukāt ar riteņiem vai skūteriem, bet cerētās atpūtas vietā man bērnus ir jāuzmana no pēkšņi braucošām mašīnām, kuru vadītājiem, kā izskatās, šķiet, ka pa ielu vazājas neuzmanīgi gājēji. Šo svētdien pat pēc dievkalpojuma pareizticīgo baznīcā virkne cilvēku mašīnās devās prom tieši pa gājēju ielu, lai gan no baznīcas lieliski var aizbraukt pa Kalna prospektu.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (11.11.2014.)
 

Kā informē ONPP priekšnieks U.Ulmanis, pašvaldības policija noteikti ņems vērā šo radušos situāciju un iespēju robežās veiks biežāku šīs vietas apsekošanu un pārkāpēju sodīšanu.

Jautājums (27.10.2014.)
 

Vēlos uzzināt, kad ir iecerēts greiderēt, līdzināt ceļus kartonfabrikas rajonā. Konkrēti interesē Rūpnieku iela.

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (27.10.2014.)


Greiderēšanas darbi šodien ir uzsākti un turpināsies, kamēr tiks pabeigti vai atļaus klimatiskie apstākļi.

Jautājums (20.10.2014.)
 

Labdien! Sakiet lūdzu,kas par aktivitāti noris:
1.Vidus prospektā pie Rietumu ielas? Vai noris prospekta izbūve?
2. Kas par izraktām bedrēm atrodas Rietumu ielā netālu no pagrieziena uz garāžām? Vai norisinās kāda pašdarbība? Šīs bedres ir pilnas ar ūdeni, lietus laikā tās pārplūst appludinot nelielā posmā ceļu (p.s. ielas pretējajā pusē (pret šīm bedrēm) ir neliels ceļa izskalojums). Nāk ziema, nereti pusaudži dodas no Jaunogres pa meža takām uz Zilajiem kalniem. Bail iedomāties, kas notiks, kad šīs bedres pārvilsies ar ledu un pusaudži gribēs paslidināties.

Atbild p/a "Mālkalne" Tehniskās plānošanas nodaļas inženieris Jurijs Reneslācis (65049106)
(31.10.2014.)
 

1) Vidus prospektā un Rietumu ielā - ūdensvada pārslēgšana. Darbi pabeigti, 29.oktobrī jau tika uzvesta melnzeme;


2) Rietumu ielas labajā pusē pa Ikšķiles novada teritoriju notiek 20 kV EKL izbūve (projekta otrais posms);
3) Neliels ceļa izskalojums Rietumu ielas pretējā pusē (jau Ogres teritorijā) - ceļa malas nobrukums virs caurtekas gala (~60 m pirms pagrieziena uz garāžām).

Jautājums (20.10.2014.)
 

Labdien! 17.10.2014. novēroju sekojošu situāciju. Uz Brīvības ielas, pretī Ogres Luteriskajai baznīcai, strādnieki vāca nost puķes, kuras bija uzkārtas uz lampu stabiem. Darbinieki šos puķupodus krāmēja traktorā. Diemžēl, traktors kurā atradās strādnieki un puķes, brauca pa jaunuzbūvēto gājēju un riteņbraucēju ceļu. Sekojoši, gājēju ceļā parādījās diezgan redzama rise no traktora smaguma. Cik noprotu, šis bruģa segums nav paredzēts transportlīdzekļu svaram, kur nu vēl traktoram. Kurš par to nesīs atbildību? Vai strādnieki nav par to informēti, ka tik atklāti bojā Ogres iedzīvotājiem tik nozīmīgos gājēju ceļus?

Atbild Ogres novada p/a „Mālkalne” sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe (27.10.2014.)
 

24. oktobrī, piedaloties Ogres novada PA “Mālkalne” ainavu tehniķei I.Vjaksei, Ēku un teritoriju apkopes iecirkņa vadītājas vietniecei I.Mežānei un darbu rīkotājam E.Žagaram, tika veikta minētās vietas apsekošana. 
Traktora iespiedumu rises netika konstatētas. Konstatētas laidenas līmeņu atšķirības gājēju ietves virsmā starp apmales bruģējumu un velosipēdu celiņu, kas bija novērotas jau pirms 17. oktobra, un, visticamāk, ir izveidojušās jau būvniecības vai ietves atjaunošanas rezultātā pēc 2013. gada pavasarī pretī baznīcai notikušās auto avārijas. Pie tam trotuāra zemākā vieta atrodas tik tuvu ceļa norobežojošām barjerām, ka traktora piekabes gabarīti tīri fiziski nepieļauj pa šo vietu pārvietoties riteņiem."

Jautājums (17.10.2014.)
 

Jautājums par apgaismojumu Kaļķu ielā. Redzam, ka ir jau elektroapgādes rekonstrukcijas projekta "Esošā 0.4 kV GVL Z-2040-1,2 rekonstrukcija" beigu fāze. Projekts izstrādāts, norit saskaņošanas protokolu vākšana. Paredzēta tikai elektroapgādes daļas rekonstrukcija pa Kaļķu ielu, pēc kuras realizācijas teorētiski tiek likvidēta esošā Latvenergo piekar kabeļa gaisvadu līnija un stabi, kuros pašlaik ir arī ielas apgaismes lampas. Tā kā pēc projektētāju teiktā, netiek reizē risināta Kaļķu ielas apgaismes daļa, tad pēc projekta realizācijas iela paliks teorētiski pilnīgi bez apgaismojuma, jo Latvenergo piederošos vadus un stabus demontēs. Projektētāji teica, ka pilsēta atteikusies no piedāvātās iespējas, risināt reizē apgaismes daļu naudas trūkuma dēļ. Ja tas tā, tad vai lētāk būs otrreiz pasūtīt projektu, atkal skaņot, otrreiz rakt kabeļus? Līdz tam laikam būsim pilnīgi bez ielas apgaismojuma? Šādi rekonstrukcijas darbi paredzēti vēl dažās ielās? Viešat mums skaidrību šajā jautājumā.

Atbild Ogres novada pašvaldības būvvaldes nodaļa (22.10.2014.)
 

Ogres novada pašvaldība sadarbojas ar AS "Sadales tīkls" šī jautājuma risināšanā. Paralēli AS "Sadales tīkls" tehniskajam projektam esošo gaisvada līniju rekonstrukcijai Kaļķu, Strautu, Uzvaras ielās, Ogres novada pašvaldība ir pasūtījusi ielu apgaismojuma izbūves projektu šajās ielās. Projektēšanas darbi paredzēti 2014.gadā, izbūves darbi 2015.gadā. Pašvaldības līdzekļus var izlietot atbilstoši pastāvošajai likumdošanai - 
Publisko iepirkumu likumam, Ogres novada pašvaldības noteikumiem "Kārtība, kādā Ogres novada pašvaldībā veicama tirgus izpēte un slēdzami pakalpojuma līgumi". Saskaņā ar iepriekšminēto, pašvaldības 
finansēto ielu apgaismojuma projektēšanas darbu un izbūves darbu pakalpojuma veicēji tiek noteikti atbilstoši pastāvošajai likumdošanai. Ogres novada pašvaldība un AS "Sadales tīkls" veiks saskaņotu darbību 2015.gadā esošās elektrolīnijas rekonstrukcijai un jauna ielu apgaismojuma izbūvei.

Jautājums (14.10.2014.)
 

Vai šogad tiks turpināta veloceliņa un gājēju celiņa izbūve J.Čakstes prospektā, no šobrīd izbūvētā posma pie bijušās sanatorijas " Saulstari" līdz Lašupēm?

Atbild Ogres novada pašvaldības būvvaldes nodaļa (16.10.2014.)

Kā informē Ogres novada pašvaldības būvvaldes nodaļas vadītāja Maija Rinka (65071175), šogad netiks turpināta celiņa izbūve, jo finansējums šiem darbiem netika iekļauts pašvaldības budžetā!

Jautājums (12.10.2014.)

Labdien, vēlos uzzināt vai ir plānots Sila ielu (Poruka ielas šķērsiela) pieslēgt pilsētas ūdensvadam.

Atbild Ogres novada p/a „Mālkalne” sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe (15.10.2014.)
 

Perspektīvā paredzēta ūdensvada izbūve Sila ielā (kā arī dažās citās pilsētas ielās, kurās ūdensvada nav), taču konkrētāku plānu ar termiņiem un finansējuma avotiem pašlaik nav.

Jautājums (22.09.2014.)

Par luksofora darbību.


Uz šosejas A6 pie pieturas "J.Fabriciusa iela" luksofora nospiežot pogu, lai gājējiem iedegtos zaļā gaisma ir jāgaida 1 min 25 sek. Tiekot līdz vidum, atkal ir jāspiež poga un jāgaida vēl 25 sek. Manuprāt nav normāli šķērsot ielu gandrīz 2 minūtes, ja šajā posmā braukšanas ātrums ir 50 km/h. Autobuss pa 2 minūtēm var nobraukt vismaz divas pieturas. Lūgums uzlabot luksafora darbību.

Atbild Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta ielu apgaismojuma apsaimniekotājs SIA „Edanelektro” (22.09.2014.)
 

Šī gājēju pāreja (A6-J.Fabriciusa iela) atrodas zaļā viļņa posmā no Vidzemes ielai līdz Dārza ielai . Kontrolieris ieprogrammēts tā, lai nospiežot pogu pie šīs pārejas, netiktu izjaukts zaļā viļņa princips šajā posmā (gājēju zaļā atļaujošā signāla ilgums tiek pielāgots, lai netiktu izjaukta plūsma).Šis jautājums tika apspriest projekta īstenošanas gaitā, un tas ir vienīgais variants.

Jautājums (14.09.2014.)
 

Vai tiks izvērtētas iespējas sabiedriskā transporta (Ogres pilsētas autobusi) nodrošināšanai gan uz jauno veikalu Rimi, gan arī uz Dauga (Maxima)?

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (16.09.2014.)


Jūsu jautājums tika izskatīts Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē 16.septembrī. Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis skaidroja, ka šāda iniciatīva ir jāizrāda veikalam, jo tas ir ieinteresēts, lai līdz lielveikalam nonāk cilvēki un tam visdrīzāk būtu jāsedz autobusa izdevumi. Ne no Rimi, ne no t/c Dauga puses šāda interese nav izrādīta. Pašvaldība šādu autobusu neplāno nodrošināt.

Jautājums (22.08.2014.)
 

Vai Ogres dzelzceļa stacijā uz otrā perona kādreiz tiks uzstādīti soliņi? Manuprāt tam būtu pamatota nepieciešamība, jo ir veci cilvēki, jaunie vecāki ar bērniem, topošās māmiņas un cilvēki ar veselības taucējumiem, kam ir grūti nostāvēt kājās līdz pienāk viņa vilciens virzienā uz Rīgu. Ir arī situācijas, kad vilcieni kavē un tādos brīžos daudzi labprāt apsēstos un pagaidītu.

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālās nodaļas vadītāja Valentīna Jahimoviča (23.08.2014.)
 

Dzelzceļa stacija un peroni nepieder Ogres novada pašvaldībai. Tas ir VAS „Latvijas dzelzceļš” īpašums un viņi to apsaimnieko. Ogres novada pašvaldība apsaimnieko tikai tuneli un Stacijas laukumu, kur stāv taksometri

Jautājums (15.07.2014.)


Kas par darbiem norit Vidus prospektā starp Zilokalnu prospektu un Gaismas prospektu? Rok tranšeju.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (15.07.2014.)
 

8.maijā pašvaldība, noslēdzoties iepirkumam, noslēdza līgumu ar SIA “Tesla” par ielu apgaismojuma remontdarbu veikšanu. Līguma ietvaros posmā no Meža prospekta līdz Sietiņu ielai plānots uzstādīt 5 jaunus apgaismojuma balstus un apgaismojuma armatūru, Norupes ielā – 20 jaunus apgaismojuma balstus un apgaismojumu. Plānots sakārtot gājēju taciņas apgaismojumu no Priežu ielas līdz Mālkalnes prospektam, kur 18 balsti tiks nomainīti pret jauniem. Šobrīd darbi notiek Jūsu minētajā objektā - 196 metru garumā ielu apgaismojums tiek sakārtots Vidus prospektā no Zilokalnu prospekta līdz Gaismas prospektam, kur tiks uzstādīti 7 apgaismojuma balsti ar apgaismojumu. Vēl šī pat līguma ietvaros darbi paredzēti Vidzemes un Akmeņu ielas krustojumā, kur tiks uzstādīts 1 balsts un apgaismes ķermenis. Apgaismojuma atjaunošana paredzēta arī Ogresgala hipodromā, kur tiks atjaunoti 6 gaismas ķermeņi esošajos balstos.

Par šiem darbiem informējām arī Ogres novada pašvaldības lapā ogresnovads.lv šeit:
lat/zinas__jaunumi/?doc=20434

 
Jautājums (14.12.2013.)


Kas atbild par ielu kaisīšanu ziemas laikā?
Jau vairākus gadus ļoti reti kad tiek kaisīts ceļš. Tagad arī ceļi slideni, neviens nekaisa, pa dienu kūst, naktī piesalsts, no rīta kā ar slidām, vakarā arī varbūt var rast iespēju un kaisīt ielas arī, ne tikai Ogres centru.

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (14.12.2013.)
 

Ielām Ogres pilsētā, atbilstoši 2010. gada 9. marta MK noteikumi Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”, ir noteiktas uzturēšanas kategorijas. Uzturēšanas kategorijas ir noteiktas pēc autotransporta satiksmes  intensitātes katrā ielā. Ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports, ir noteikta B uzturēšanas klase. Pārējām ielām ir noteikta C vai D uzturēšanas klase.

Katra uzturēšanas klase atšķiras pēc nodrošināmajām prasībām attiecībā uz brauktuves esošā sniega biezumu, brauktuves līdzenumu, laiku, kurā jānodrošina uzturēšanas klases prasības, uzturēšanas klases nodrošināšanas laika periodu (D uzturēšanas klasei tas netiek normēts).

Visi uzturēšanas darbi tiek veikti atbilstoši pieejamajam finansējuma apjomam. Līdz ar to ielām ar lielāku transporta intensitāti (pilsētas maģistrālās iela, B uzturēšanas kategorija) tiek izlietots lielāks finansējums nekā ielām ar nelielu transporta kustību (D uzturēšanas kategorija). Ielas pilsētas centrā tiek tīrītas un kaisītas biežāk nekā pārējā pilsētas daļā.

Par ielu uzturēšanu Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumus ar AS „Latvijas valsts ceļi” un SIA „Ceļdaris”. Atbilstoši Ogres pašvaldības noteiktajām klasēm, piešķirtajam finansējumam un atbilstoši 2010. gada 9. marta MK noteikumu Nr.224 prasībām, šie uzņēmēji veic ikdienas uzturēšanas darbus. Līdz ar to arī komforta līmenis visām pilsētas ielām nav vienāds. Tā ka Jūsu jautājums ir vispārīgs, tad arī atbilde ir skaidrojoša par ielu uzturēšanas principiem Ogres pilsētā.

Jautājums (25.11.2013.)
 

Kam pieteikt ielu apgaismojuma bojājumus?

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (25.11.2013.)
 

Informāciju var nodot, zvanot uz tālr. 65020027 no plkst. 8.00 līdz 17.00 vai uz tālr. 26401217, kā arī sūtot e-pastu uz firmas e-pasta adresi edanelektro@edanelektro.lv.

Jautājums (13.11.2013.)
 

Šobrīd Brīvības ielā  tiek veikts remonts, tur pat kur aizsargadambis ielai ir noņemts asfalta segums, jautājums vai plānojas uzklāt asfalta segumu līdz ziemai? Ja nē, tad kapēc vispār tas bija jādara?

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (14.11.2013.)

Ielas braucamo daļu šogad nav paredzēts asfaltēt, bet uz ziemas periodu tiks uzklāts šķembu uzbērums, lai vārētu esošo posmu izmantot braukšanai ar auto. Ielas rekonstrukcijas darbi turpināsies nākamgad, tie jāpabeidz līdz 2014. gada 1. augustam saskaņā ar Ogres novada pašvaldības un AS „A.C.B.” noslēgto līgumu. Darbi tiek veikti saskaņā ar apstiprināto būvdarbu grafiku. 

Plašāka informācija ir izlasāma 15.11.2013. publicētajā rakstā:

lat/?page=0&doc=15758

Jautājums (7.10.2013.)

Vai ir kāda informācija, kad tiks noasfaltēta atlikusī Draudzības ielas daļa posmā no Draudzības ielas un Kaļķu ielas krustojuma līdz Draudzības ielas beigām?

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (8.10.2013.)
 

2014. gadā netiek plānota ne Draudzības ielas, ne arī kādas citas ielas ar grants segumu asfaltēšanas darbi.

Jautājums (7.10.2013.)


Vēlos noskaidrot jautājumu par ceļu līdzināšanu d/s Lašupes rajonā. Šodien, 9. septembrī, ap plkst. 14.00 notika ceļu līdzināšana Lefkoju ielā (arī citās). Darbs tika veikts ļoti nekvalitatīvi, traktors pa Lefkoju ielu nobrauca divas reizes, kā rezultātā ceļa stāvoklis vispār neuzlabojās. Vēlos noskaidrot, kādi ir normatīvi, pēc kuriem ceļus jāgreiderē un jālīdzina? Izskatās, ka traktorists uz ielas parādījies tikai, lai ievilktu savā grafikā ķeksīti, ka ir bijis te. Saprotu, ka tas nav pirmās nozīmes ceļš, tāpēc nav pretenziju, ka to cenšas nolīdzināt tikai 2 reizes gadā, bet tomēr ielas iedzīvotāji vēlas, lai šīs divas reizes tas tiktu izdarīts labi.

Atbild Ogres novada pašvaldības komunālā nodaļa (15.10.2013.)
 
Ielu uzturēšanu pilsētā nosaka 2011.gada 9. marta MK noteikumi Nr. 224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli http://likumi.lv/doc.php?id=206467.

Pamatojoties uz šo noteikumu prasībām, katrai ielai atkarībā no transporta kustības intensitātes tiek noteikta uzturēšanas klase. Lefkoju ielai ir noteikta viszemākā uzturēšanas klase D.

Sakarā ar to, ka sākotnēji Lašupes tika veidotas kā mazdārziņu teritorija, piebraucamo ceļu tīkls tika izveidots, neievērojot nekādas prasības. Izveidojot dzīvojamo māju apbūves teritoriju, netika atrisināts jautājums par ielu minimālo gabarītu nodrošināšanu.

Lefkoju ielas brauktuve ir šaura. Atbilstošā ielu uzturēšanas tehnika nevar iebraukt un veikt nepieciešamos darbus kvalitatīvi, jo ir asi pagriezieni no šķērsielām un gar ielas malām stāv autotransports. Tāpēc uzturētājs SIA "Ceļdaris" izvēlējās tehniku, kura nedaudz pielīdzinātu ielas brauktuvi, taču tā nevar nodrošināt kvalitāti. Arī iedzīvotāji uz ielas brauktuves ir sametuši betona klučus, kuri traucē ielu planēšanu.

Sakarā ar ielu uzturēšanai un remontiem nepieciešamo līdzekļu trūkumu, tuvākajos gados Jūsu vēstulē minētajā ielā nekādi remonta darbi netiek plānoti. Ogres pilsētā prioritāte remontu darbu veikšanā ir ielām, pa kurām kursē sabiedriskais transports.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kartība 17.06.2021.
Projekts ”#iegriežamOgri”Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?