Brīvības iela 24.04.2019.

Izglītība

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

 

 

Aicinām iedzīvotājus uzdot sev interesējošus jautājumus Ogres pilsētas pašvaldībai. Savas kompetences ietvaros pašvaldības speciālisti sagatavos atbildes un publicēs portālā www.ogresnovads.lv

 

Gadījumā, ja iedzīvotājs nevēlas, lai jautājums tiktu publiskots, norādot savu e-pastu, atbilde tiks nosūtīta elektroniski.

 

Uzdot jautājumu

 

 

Jautājums (05.07.2016.)

Vēlējos painteresēties par stāšanos rindā Ogres bērnu dārzā. Vai bērnam ir obligāti jābūt deklarētam Ogrē lai pieteiktos rindā bērnudārzā? Un kā ietekmēs rindu tas, ka mēs bērnu piedeklarēsim Lielvārdes novadā, lai saņemtu bērna dzimšanašanas pabalstu (jo abi vecāki deklarēti tur, un vairs nevaram paspēt pardeklarēties ) un pēc mēneša piedeklarēsim Ogrē.

Atbild Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības darba speciāliste Evija Slise (05.07.2016.)

Bērnu var pieteikt rindā uz pirmsskolas izglītības iestādēm Ogrē, taču, ja viņš un viens no vecākiem nav deklarēts Ogres novadā, tad bērns tiek reģistrēts "otrās" kārtas rindā, visi deklarētie bērni reģistrējas pirms jums. Protams, ja tiek mainīta deklarētā adrese, tad arī rindas reģistrā tiek izdarītas izmaiņas un bērns reģistrēts "pirmās" kārtas rindā.

Jautājums (28.04.2015.)

Vai Ogrē ir pieejami dzemdību sagatavošanas kursi, jeb kaut kādi kursi topošajām māmiņām?

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrības veselības organizators Baiba Drone (6.05.2015.)

P/a "Ogres namsaimnieks" struktūrvienība "Neptūns" piedāvā nodarbības topošajām māmiņām "Es būšu māmiņa!". Kopā 2 nodarbības. Nākošās nodarbības paredzētas 21. un 28. maijā plkst. 10.00 baseina ēkas 3. stāvā, 65. telpā. Nodarbības ir bez maksas. Nodarbības vada fizioterapeite- osteopāte Līga Latkovska.

Ogres rajona slimnīca piedāvā "Topošo vecāku skola", bet tie ir par maksu.
Vairāk lasīt šeit: http://ogresslimnica.lv/?page_id=497

 

Jautājums (1.2.2015.)

Kā tas nākas, ka PII rindā no rudens, tas ir pa apmēram četriem mēnešiem elektroniskajā rindā esam atmesti par 30 vietām atpakaļ.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (3.2.2015.)

Kā skaidro I.Ādmine, reģistrējot bērnu rindā uz vietu PII 2014. gadā, bērns tika reģistrēts 2014. gada rindā. Sākoties 2015.gadam, rindas secība mainījās, jo tajā automātiski ir iekļauti visi tie, kuri pretendē uz vietu PII 2015. gada augustā. Kā norāda I.Ādmine - tas, ka vecāki bija ātrāk izvēlējušies uzsākt bērnudārza gaitas, nedod priekšrocības rindā. I.Ādmine iesaka salīdzināt numuru uz pieteikšanās pieteikumu un tagadējo kārtas numuru - būs redzams, ka rinda virzās uz priekšu.

Neskaidrību gadījumā lūdzu sazināties ar Ogres novada pašvaldības izglītības un sporta pārvaldes izglītības darba metodiķi Vinetu Āboltiņu, tālrunis 65035924.

 

Jautājums (27.12.2014.)

Sakiet, kur Ogres mājas lapā vai citur var atrast informāciju par to, kur Ogrē un kādās vecuma grupās pašiem mazākajiem bērniem, kas vēl neiet bērnu dārzā par iespējām dejot, darboties kādā izglītojošā vai pašdarbības grupiņā.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (27.12.2014.)

lat/izglitiba/pirmsskolas_izglitib/nodarbibas_pirmsskolas_vecuma_berniem_ogre/

Jautājums (10.10.2014.)

Velos uzzināt, vai bērns pirmskolas vecuma (pēc bērnudārzas izlaiduma) drīkst apmēklet bērnudārzu vasaras mēnešos? Ja nedrīkst, tad varbūt pašvaldībai vajadzētu pieņemt tadu lēmumu? Piemēram Rīgas bērni var apmeklēt bērnudārzu visu vasaras periodu. Paldies!

Atbild Pirmsskolas izglītības speciāliste Inese Ādmine (14.10.2014.)

Bērns var apmeklēt bērnudārzu arī pēc izlaiduma. Tikai vecākam jārēķinās ar tiem datumiem ar kuriem skolas nosaka iesniegt bērna medicīnisko karti un citus dokumentus. Jo bērnudārzā bērns var uzturēties, ja viņam medicīniskie dokumenti atrodas bērnudārzā.

Jautājums (25.09.2014.)

Vai ir iespējams reģistrēties bērnu dārza rindai elektroniski? Paldies.

Atbild Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa (26.09.2014.)

Pieteikt bērnu pirmsskolas izglītības programmas apguvei var elektroniski, nosūtot aizpildītu elektronisko iesnieguma formu uz e-pastu ogredome@ogresnovads.lv.

Vairāk par Bērnu reģistrācijas uzņemšanu pirmsskolas izglītības iestādēs skatīt šeit: 
lat/izglitiba/pirmsskolas_izglitiba/bernu_registracija_pii/

Sīkāku informāciju var uzzināt arī zvanot Inesei Ādminei, Pirmsskolas izglītības speciāliste, tel. nr.65055384.

Jautājums (28.11.2013.)
Nesen  uzzināju  par  Madlienas bērnudārza siltināšanas projektu, aptauja gan bija pirms apkures sezonas  uzsākšanas. Tā kā mans bērns Madlienas bērnudārzu apmeklē pirmo gadu, parakstījos par. Bet, uzsākoties apkures sezonai,  bērnudārzā ir  tāds karstums,  ka  logi  jātur vaļā un pievērsu uzmanību arī biezajām  sienām!  Man  jautājums - vai  tiešām tiks siltinātas visassienas un mainīti 2 vai 3 gadi atpakaļ  likti logi?
Atbild Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļa (04.12.2013.)

Ņemot vērā ēkas energoaudita ietvaros konstatētās problēmas VPII „Taurenītis”, kā arī, lai samazinātu CO2 emisijas, siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņu un panāktu maksimālu izmaksu efektivitāti, projekta ietvaros ēkā plānots īstenot:

1. ārsienu siltināšana;

2. cokola siltināšana;

3. jumta siltināšana;

4. pagraba pārseguma siltināšana;

5. logu nomaiņa;

6. veco ieejas mezglu nomaiņa pret blīvām ārdurvīm ar aizvērēj-mehānismiem, montējot tvaika un nokrišņu izolācijas perimetra lentas;

7. apkures sistēmas balansēšana, iekšējās apkures sistēmas telpu temperatūras regulēšanas automātikas uzstādīšana optimālas telpu temperatūras nodrošināšanai;

8. decentralizētās ventilācijas sistēmas ierīkošana ar rekuperācijas sistēmu (pretējās plūsmas kanālu siltummaiņi), siltumatgūšanas lietderības koeficients 85,0% vai augstvērtīgāks;

9. gaismekļu nomaiņa.

Ārsienas siltināšana skar visas ārsienas, speciālisti, veicot ēkas tehnisko novērtējumu, ir konstatējuši, ka ārsienu siltumtehniskie rādītāji neatbilst normatīviem.

Informējam, ka 2009. gadā veco koka logu nomaiņa notika pret PVC tipa logiem. Visi logi un ārdurvis tiek nomainīti uz energoefektīvākiem PVC tipa logiem un durvīm, jo esošajām loga konstrukcijām ir pazemināta temperatūra, kas liecina par neblīviem logiem. Rodas papildus siltuma zudumi.

Atbildot uz komentāru, ka bērnudārzā ir karstums, logi jātur vaļā un pašam bērnudārzam ir biezas sienas, tad jānorāda, ka šajās telpās pastāvošais karstums ir saistīts ar nevienmērīgo telpu siltumapgādi un dažādo telpu siltumnoturības pakāpi, kas mēdz atšķirties, līdz ar to citās telpās ir karsts un citās vēsāks vai auksts. Bez tam dēļ šīm atšķirībām ir iespējams, ka vairākas telpas ir pārkurinātas. Ēkas energoaudita pārskatā, veicot ārsienu izpēti, tika konstatēta ļoti liela siltumcaurlaidība un zema ārsienu siltumnoturība, tas pats attiecas uz ēkas cokolu.

Veicot energoaudita pārskatā norādītās aktivitātes, iespējams ievērojami uzlabot ēkas energoefektivitāti, kā arī padarīt to atbilstošu spēkā esošajiem būvnormatīviem (LBN) un citām mūsdienu prasībām.

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projektā „Energoefektivitātes paaugstināšana Madlienas vispārējās pirmsskolas izglītības iestādē „Taurenītis”” plānotais CO2 emisijas samazinājuma efektivitātes rādītājs ir 0,60 kgCO2/Ls gadā un siltumenerģijas īpatnējais patēriņš apkurei pēc visu renovācijas pasākumu veikšanas sastādīs 85,77 kWh/m2. Lai sasniegtu šādus uzstādītos projekta rādītājus ir nepieciešams veikt visas iepriekš minētās aktivitātēs. Uzsveram, ka šī siltināšanas projekta galvenais mērķis ir elektroenerģijas un siltumenerģijas patēriņa samazinājums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kartība 17.06.2021.
Projekts ”#iegriežamOgri”Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?