Brīvības iela 24.04.2019.

Sabiedriskā kārtība

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

 

 


Aicinām iedzīvotājus uzdot sev interesējošus jautājumus Ogres pilsētas pašvaldībai. Savas kompetences ietvaros pašvaldības speciālisti sagatavos atbildes un publicēs portālā www.ogresnovads.lv

 

 

Gadījumā, ja iedzīvotājs nevēlas, lai jautājums tiktu publiskots, norādot savu e-pastu, atbilde tiks nosūtīta elektroniski.

 

Uzdot jautājumu

 

Jautājums (20.11.2017.)

Vēlējos uzzināt, vai brīvdienās savā dzīvoklī var veikt remontu,ja remonta darbi ir trokšņaini?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Ogres novada saistošie noteikumu Nr. 20/2010 “Par administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem Ogres novadā” nosaka:
"Ogres novada administratīvajā teritorijā aizliegts:
4.2. veikt dzīvojamo telpu remontu darbdienās laikā no plkst.21.00 līdz 08.00 un sestdienās, svētdienās un svētku dienās no plkst.17.00 līdz 10.00."

 

Jautājums (25.03.2017.)

 
Kāds Ogrē klaiņojošos suņus izķer? Pie jaunatnes 2 dzīvojas liels melns suns, kurš ir uzbrucis manam bērnam, iekoda rokā. Sunim ir kaklasiksna, bet neviens viņu nepieskata.

Atbild Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis (29.03.2017.)

Ogres novada teritorijā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu atbildīgā institūcija ir Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” struktūrvienība- Dzīvnieku patversme. Informāciju par klaiņojošiem dzīvniekiem personas sniedz personīgi vai zvanot dzīvnieku patversmei (tālr. 26342330 ; 650 44224) vai Ogres novada pašvaldības policijai pa tālr. 65047100.

Jautājums (9.07.2016.)

Labdien! Jautajums ir par koncertiem uz ogres salas? Vai tas notiks katru gadu? Rigas ielas 6, un domaju ka ai parejas blakus Majas nevar mierigi gulet kad notiek koncerts. Tikai skali skan muzika ka jutus it ka butu tur par koncerts. Es jau nesaku par to ka mazi zidaini tada troksni at Rigas negul. Nevis nakts sakak bet murgs. Vai organizejot tadu pasakumu uz salas kur apkart ir udens neviens nepadomaja ka udens dod tadu atbalsi ka sirms va palikt.

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (11.07.2016.)

Pasākumu rīkotāji, plānojot koncertus, festivālus un cita veida izklaides pasākumus brīvdabā, vēršas pašvaldībā ar lūgumu atļaut rīkot šos pasākumus- katrs iesniegums tiek izskatīts atsevišķi, attiecīgi pieņemot domes lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai neizsniegšanu.
Nav zināms, vai šādi pasākumi Ogres salā notiks turpmāk, bet, pašvaldība izvērtēs iedzīvotāju iebildumus un ierosinājumus.

 

Jautājums (4.5.2015.)

Tikko noklausījos kā tiek nolamāti bērni un vecāki, kas spēlējās smilšu kastē, kas atrodas starp Zilokalnu prospekta 18 un 20 māju. Padzīvojis pāris no kāda dzīvokļa lika viņiem vākties prom no smilšu kastes, jo tā neesot viņu! Uz kāda pamata tiek dalītas smilšu kastes kādam? Pirmo nedēļu esam sākuši dzīvot Ogrē un jūtos apmulsusi par šādu attieksmi! Uz kuru smilšu kasti es drīkstu vest savu bērnu?
Paši tikām biedēti ar policijas saukšanu, jo, redziet, mūsu vieglais busiņš esot pārāk liels un smirdīgs, tāpēc kādai kundzei nācās kliegt pilnā balsī, lai to aizvācam no mājas pagalma. Kas par nerakstītiem likumiem valda Ogrē? Vai arī pirms dzīvošanas šeit ar
tiem jāiepazīstas?

Atbild Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa (5.5.2015.)

Publiskajos rotaļu laukumos un smilšukastēs var spēlēties jebkurš bērns. Nav noteikumu, kas to aizliegtu darīt. Ja rodas konflikta situācija, kurā Jūs un Jūsu bērnus nepamatoti aizskar, lūdzam vērsties pašvaldības policijā - Brīvības ielā 6, tālrunis 65002402.
Par auto novietošanu Jums ir jādodas pie mājas vecākā, lai saņemtu atļauju novietošanai pie mājas, kurā Jūs dzīvojat.

Ļoti žēl, ka pirmajās dienas šajā pilsētā Jums ir bijis jāsaskaras ar nepatīkamām situācijām. Veiksmi Jums turpmāk un lai viss izdodas!

Jautājums (7.1.2015.)

Nesen pārcēlāmies no dzīves Rīgā uz Ogri (iegādāts īpašums, esam visa ģimene šeit arī deklarējušies).
Dzīvojam daudzdzīvokļu mājā. Virs mums kaimiņš trokšņo, veic remontdarbus. Gribētu zināt, ko darīt situācijā, kad tas uzsāk katru dienu klapēt ar āmuri (un tā cauru dienu)plks 6 no rīta? Vai Ogres novadā nav saistoši noteikumi par trokšņošanu un jebkādu remontdarbu veikšanu pēc plks 8.00? Kaimiņš arī pēc plks 23 vēl veic sev vajadzīgās darbības.

Rīgā, ja tiks veikti kādi remontdarbi, tie jāsaskaņo ar nama apsaimniekotāju, kā ir Ogrē? Tāpat arī Rīgā remontdarbu veicējam jāņem vērā, ka, ja citi iedzīvotāji izdara aizrādījumus par traucēšanu, tad jāsaskaņo laika posmi, kādos tiks veikti remontdarbi.

Tā kā man ir 2 pavisam mazi bērniņi, tad tas ir īpaši aktuāli, jo 6.00 mēs visi tiekam uzmodināti, bērni nobaidīti raud, un visu dienu mokamies, jo reāli nevaru nolikt bērnus pat pagulēt diendusu šī āmurdauzītāja dēļ.
Vai tiešām Ogrē nav nekādi noteikumi, kas regulētu līdzcilvēku mieru un trokšņotājus?

Atbild Raitis Gultnieks Ogres novada pašvaldības Ogres būvvaldes būvinspektors (8.1.2015.)

1)Saistošo noteikumu 17.06.2010., Nr. 23/2010  "Par nekustamo  īpašumu uzturēšanu Ogres novadā" 4.3.punkts paredz, ka remontdarbu veicējam jābūt rakstiskam saskaņojumam ar mājas īpašnieku vai apsaimniekotāju par veicamā darba datumu, laiku un specifiku.

2)Saistošo noteikumu 16.09.2010., Nr. 20/2010  "Par administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem Ogres novadā" 4.punkts paredz OGRES NOVADA ADMINISTRATĪVAJĀ TERITORIJĀ AIZLIEGTS: 4.2.punkts: veikt dzīvojamo telpu remontu darbadienās laikā no plkst. 21.00 līdz 08.00 un  sestdienās, svētdienās un svētku dienās no plkst 17.00 līdz 10.00.

Ja šie laika norādījumi tiek pārkāpti, tad ir jāziņo pašvaldības policijai. Pašvaldības policija informē, ka šādos gadījumos tūlītēja trokšņošanas brīdī kaimiņam, kuram traucē minētais troksnis ir tūlītēji jāzvana uz Valsts
policijas dežūrdaļu pa tālruni 56002402 un jāinformē par to, ka blakus kaimiņa dzīvoklī notiek trokšņošana, kas traucē iedzīvotāju mieru.

Šis zvans tiek nodots pašvaldības policijas ekipāžai, kura dodas uz minēto vietu. Policija vispirms tiekas ar cilvēku, kas ir izsaucis policiju, jāatstāj informācija par sevi, savs telefons un koordinātes. Tālāk policijas
darbinieki dodas uz trokšņotāja dzīvokli. Policijas darbiniekiem ir jāfiksē audiāli troksnis, tādēļ policijai ir jāzvana tūlītēji trokšņošanas brīdī nevis nākamajā dienā. Tad saruna notiek ar kaimiņu, kurš traucē. Uz vietas
var tikt noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Ja netiek atvērtas durvis, tad tiek noskaidrota minētās personas informācija un īpašnieks tiek aicināts uz pašvaldības policiju paskaidrojumu sniegšanai un protokola
sastādīšanai.

Ja vienu reizi tiek sastādīts protokols un pārkāpums tiek atkārts, tad nākamajā reizē sods jau būs lielāks.

 

 

 

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kartība 17.06.2021.
Projekts ”#iegriežamOgri”Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?